Ubuntu

Ubuntu zná určitě většina z nás, pro ty ostatní doporučuji Ubuntu. Ne, porno tam opravdu nenajdete. K vyzkoušení Linuxu se chystám už dlouho, zatím jsem se pomalu připravoval a až teď jsem se odvážil. A s Ubuntu jsem nemohl rozhodně udělat špatně. Troufám si říci, že to je nejlepší distribuce Linuxu v současnosti, jak pro pokročilé uživatele, tak pro totální začátečníky.
Kolem Ubuntu existuje rozsáhlá česká komunita uživatelů a ještě rozsáhlejší světová, takže 99% problémů vyřešíte přečtením diskuzních fór a návodů na wiki. Takže jediné, co musíte umět je číst a umět používat tlačítko “Hledat”. A ano musíte trochu ovládat Anglický jazyk, ale to snad nebude problém. Takže všechny vaše obavy o složitosti Linuxu jsou liché. Stačí jen chtít.
Výmluvy typu, že ve Windows jste machr, ale v Linuxu nevíte jsou velice trapné a poukazují jen na vaši neschopnost. Znovu opakuji, že vše najdete na Ubuntu. Stačí jen umět číst.
V mnoha ohledech to je špičkový systém, dokonce lepší, než mrkvosoftí Wokna Hastalavista. Hlavně v menší hardwarové náročnosti a uživatelské přívětivosti. Ovšem nejlepší je instalování nových programů, které se děje prostřednictvím aplikace jednoduchým klikáním. Už žádné prohledávání tuny webů, stahování kvanta programlů, tady jen kliknete v seznamu, co chcete nainstalovat a dáte OK. A to jsem ještě nemluvil o tom, že obdoba Aera z Visty, což je akcelerované prostředí operačního systému se v Linuxu spustí na Celeronu 1,8 Ghz, 384MB RAM a GF 2MX, přitom na Vistě se Aero ani nesnažilo s touto konfigurací spustit. Jedná o prostředí Beryl, pokudy byste měli o to zájem. Je to moc pěkné. Na Youtube se dají najít videa demonstrující jeho funkce.
Celkově je Ubuntu výborná alternativa pro všechny mrkvosoftí systémy a možná dokonce nakope i systémům od nahryzlého jablka. Doporučuji vyzkoušet, neprohloupíte.

Comments are closed.