Jako debil jezdím…

jako debil
debil2

Ano, věčně omílané téma, do blba prezentované v médiích. Příčina mnoha internetových flame diskuzí. Spousta příznivců a doslova tuny odpůrců. Bodový systém.
Osobně nevím, co vede lidi lepit si na auto tyto slogany, ale zřejmě jim to dělá dobře. Ale možná jsou debilní a konečně si to můžou zdůvodnit. Nedělá mi větší problém jezdit podle zákona, pokutu jsem ještě nikdy nedostal, nelegální antiradar nepoužívám.
Možná, že bodový zákon absurdní v mnoha ohledech je, to nepopírám. Ale to nic nemění na tom, že zákony by se měli dodržovat. A za porušení by měli přijít odpovídající sankce. Samozřejmě to je vše o lidech a přístupu policie, která vás chytí. Ano, je pravda, že zde máme mnohem přísnější zákon, než jaký funguje v Německu, což je zvláštní a na pováženou, ale momentálně to nikdo nezmění, snad jen je možnost odstěhovat se do Německa.
Ale vraťme se k debilům nahoře. Je to tak, silnicích se pohybuje kvanta debilů, ať už to jsou chodci, cyklisti a v neposlední řadě i řidiči automobilů. Debilové tu byli, jsou a budou. Žádný zákon na to nemí vliv.
Zákon se snažím v maximální míře dodržovat. Nečiní mi to větší problémy. rozhodně jako debil nejezdím. A vůbec k tomu není důvod.
A že nový zákon měl snížit úmrtnost a nehodovost? Nenechte se vysmát, to nezmění žádný zákon. Nikdy a nikde. Je to vše o lidech, jak se k sobě chovají, jak jsou vychovaní, kolik mají rozumu a jakou mají odpovědnost.
Při řízení vždy myslete. Není dobré spoléhat na zákon. Ale rozhodně jej v maximální míře dodržujte. Když se nalijete v hospodě, za volant nelezte. Čumte na cestu a kolem sebe, koukejte, jak se vyvíjí situace za Vámi a před Vámi. Auto má zrcátka a blinkry, používejte je. Hlavně nikoho nezabijte!

Comments are closed.