Solartaxi

Update 13.7.: Přidány další fotografie.
Zřejmě málokdo vůbec zaznamenal tuto akci. Možná díky nezajímavosti pro většinu lidí, ale to sem nepatří. Jedná se objetí světa v elektromobilu na solární pohon. Detailnější popis psát nebudu, protože už je napsán. Nebo SolarTaxi.
Ale spíš bych Vám chtěl přinést nějaké fotky přímo z uskutečněné akce, protože expedice Solartaxi se také zastavila v ČR. Konkrétně jsem byl akce, která se konala v Praze před Elektrotechnickou fakultou ČVUT, na kterou shodou okolností chodím. Akce se myslím velice vydařila, i když nepřišlo mnoho návštěvníku, ale já to považuji za výhodu, protože jsme se nemuseli mačkat a bylo dost prostoru se prohlédnout unikátní solární vozítko a i “běžné sériové” elektromobily. Hlavní hvězdou byl Louis Palmer, otec projektu Solartaxi, ale nechyběl také děkan, proděkan a někteří lidé z katedry pohonů a trakce z Elektrotechnické fakulty.
Jak už jsem řekl, bylo k vidění vozidlo Solartaxi, ale i postarší český elektromobil Škoda Pick-up, dále Peugeot Partner a Peugeout 106 Electric. Dokonce se ukázal i společný projekt Fakulty Elektrotechnické a Dopravní. Ale určitě Vám více napoví fotografie. Myslím si, že se akce vydařila.
Solar1
Solar2
Solar3
Support
Partner
Favorit1
Favorit2
Favorit3
1061
1062
cvut1
cvut2
cvut3
cvut4
cvut2
cvut6

Comments are closed.