Virtuální plochy a Exposé ve Windows

Pokud Vám ve Windows chybí skvělé vychytávky jako jsou virtuální plochy z Linuxu a Exposé z Mac OS, tak mám pro Vás řešení. A to je Dexpot. Skvělý program, který toho umí ještě více a je skvěle nastavitelný a mnohonásobně urychluje práci, pokud si na něj zvyknete.
Instalace je směšně jednoduchá a zvládne ji snad každý, kdo umí ve Windows klikat. Po instalaci se zobrazí ikonka programu v Systray a doporučuji ji tam také nechat, je to tak nejlepší. A doporučuji nastavit spouštění po “naběhntí” Windows.
Co to je Exposé? Exposé je grafické zobrazení všech vašich otevřených oken, či programů seřazených na obrazovce vedle sebe, což vám umožňuje pohodlně si vybrat okno se kterým chcete pracovat. Expose v akci. Na aktivaci expose jsem si nastavil dvojlik na ikonku Dexpotu v Systray, v programu se tato funkce nazývá windows manage.
Virtuálních ploch si můžete nastavit až 20, já osobně si bohatě vystačím se čtyřmi, nicméně počet ploch si nastavte, jak uznáte za vhodné. Plochy přepínám přesunem kurzoru do levého horního rohu obrazovky, nicméně možnosti nastavení jsou široké. Za velico šikovné považuji výběr ploch pomocí kliknutí pravého tlačítka myši na ikonku programu v Systray a výběru položky Full-Screen Preview. Pro každou virtuální plochu si můžete nastavit zvlášť rozlišení, šetřič obrazovky a pozadí. Plochy si můžete také ochránit heslem.
Program rozhodně doporučuji, jeho funkce se rozhodně hodí každém, kdo s počítačem trošku pracuje a potřebuje efektivitu. Bohaté možnosti nastavení jistě vyhoví každému uživateli.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.