Potřebuji nebo chci?

Potřebuji nebo chci, to je otázka, která mne poslední dobou velmi trápí. Rozhodně vím, že jako jiný člověk potřebuji uspokojit základní biologické potřeby. To je nad slunce jasné. Ovšem nevím jestli opravdu potřebuji věci, které bych rád vlastnil. Momentálně nejsem v situaci, kdy bych si mohl pořídit věci, které chci, a tak si odůvodňuji neschopnost je mít tím, že je nepotřebuji. Na druhou stranu chudáček taky nejsem. Mám mobil, PC, mám kde bydlet, rodiče se o mne starají, takže by se dalo říci, že mi nic neschází. Ale takové špičkové PC, 22″ LCD a mobil, který umí přehrávat video, navigovat, hrát si na něm DOOMa 3 a mimochodem také telefonovat a posílat SMS by nebyl špatný. Poslední 2 věci můj mobil umí také.
Další otázka je, jaký by byl život kdyby si člověk neužíval a měl by věci, jen co potřebuje? Když člověk potřebuje auto, tak mu obvykle stačí nějaké za 250kKč až 300kKč, ale když ho chce a má peníze, tak si v klidu utratí i 25 000 000Kč, že? Protože si chce život užít život jak může.
Myslím si, že každý člověk by si rád život užíval, tak jak by chtěl, ale někdo prostě nemůže a jiný zase může. Taková je bohužel realita.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.