Blokuješ? Tak vypadni!

Existuje spousta lidí, kteří by jen brali a nic nedávali. A taková jsou i na Internetu. Jsou to ti, kteří si blokují reklamy na webových stránkách. Jsou to ignoranti, kteří nechápou, že autor stránek není dobročinná organizace a třeba by taky rád nějakou odměnu za informace, které poskytuje. A proto má na svém webu reklamní bloky, ze kterých mu plynou nějaké peníze.
Já osobně reklamy neblokuji, nijak mi nevadí a dokonce se objeví i reklama na zajímavou věc, která by se mi hodila. Ani výmluva, že reklamy zpomalují prohlížení webu neobstojí, připojení je dnes dostatečně rychlé, aby to uživatele neobtěžovalo. A skoro každý jej má.
Blokování reklam je sobecké, závistivé a nepřející. Pokud na nějakém webu nalézáte kvalitní informace, tak přeci není důvod blokovat reklamy. Reklamy znamenají zisk a čím je větší, tím budou na webu kvalitnější informace. A to přeci chcete, ne?
Dnes jsem na jednom webu objevil systém, jak tyto parazity, blokující si reklamy odstranit. Jedná se o kontrolu, která zjistí, jestli máte zapnutý Javascript. Tím se zjistí, jestli se vám zobrazují reklamní bloky. Pokud jej máte vypnutý, nic si nepřečtete. Je to dobrý systém. Jednodušše, pokud vás web nezajímá, tak tam vůbec nelezte. A pokud ano, tak není důvod autorovi upírat zisk.
Dokonale kapitalistické a demokratické. :)

Comments are closed.