Začátek podnikání

Díky mé touze nebýt nikým dirigován a vázán, zvláště ne zaměstnavatelem, zkouším podnikat. Jsou to dobré zkušenosti a člověk si vyzkouší, jaké to je. V neposlední řadě si vydělá peníze. Samozřejmě si podnikání žádá investice, jak finanční, tak znalostní a časové. Znalosti a čas musíte mít, nebo se naučíte a čas si uděláte. Ale peníze se nikomu moc investovat nechce, buď je nemá, nebo nechce. Ale to v současné době internetového podnikání vůbec nevadí. Můžete rozjet super byznys s minimem vstupních financí a vyděláte balík. Jen je potřeba naučit se, zjistit si spoustu informací, ale věřte, že jich je spousta zdarma. Jen je najít a vhodně použít a využít, žádá si to spoustu času, ale stojí to zato.
Skutečné finanční náklady na internetové podnikání mohou být jen cena domény, cca 300Kč za rok a hosting, který můžete pořídit už od 500Kč/rok, ale i za 10 000Kč. To už je na Vaše věc. Zbytek je jen Váš boj a spousta času a odhodlání něco vytvořit. Co a jak, to už nechám na Vás. Je spousta možností, jak vydělat, od reklamních systémů PPC, AdSense, různé affiliate programy, jsou i affiliate e-shopy. A nemusíte se zaměřovat jen na ČR, v anglofonním světě vyděláte rozhodně více, než na našem malém písečku.
Samozřejmě chápu, že podnikání není pro každého, někdo není schopen, nebo nechce nést riziko podnikání, ale pro něj není určen tento článek. Je určen pro ty, kteří chtějí, ale vymlouvají se, že to nejde. Já říkám, že to jde a s minimálními náklady, stačí jen chtít. O ničem jiném to není. Slovo “nejde” neznám. Všechno jde, když se chce a je vůle začít.
Procházení různých internentových fór je a sbírání informací je samozřejmostí, doporučím Webtrh fórum a Blog webtrh. Pro začátek jistě postačí. Další si budete muset najít sami.

Comments are closed.