P+R parkoviště

P+R parkoviště považuji za nejlepší službu, co jsem zatím využil. O co jde? Typicky se chcete v Praze dostat někam do centra, kde je skoro nemožné zaparkovat auto. Takže se autem dostanete po dálnici do nějakého nákupního centra. Třeba Zličín nebo Černý most, kde se nacházejí tyto parkoviště a zároveň je tam jednoduchá přístupnost z dálnice.
Parkoviště jsou těsně napojena na pražskou dopravu, typicky na Metro, jsou hlídaná a počet volných míst je zobrazován tabulí na hlavní silnici.
To nejlepší je ale cena za parkování. Kde v Praze zaparkujete za 10Kč na den? :) A navíc s parkovným je možnost si koupit supervýhodnou jízdenku na městkou dopravu. Za 30Kč dostanete zpáteční přestupní lístek a zaplacené parkovné. Což se bohatě vyplatí. Protože přestupní lístek stojí 20Kč a vy dostanete hned dva, tam zpátky.
Jedinou nevýhodou je, že parkoviště není nonstop, ale je otevřené od 4,00hod. ráno do 1,00hod. v noci. V případě, že tam auto necháte přes noc, zaplatíte 100Kč. Rozhodně to taky není přemrštěná částka. A navíc máte svého plechového miláčka relativně v bezpečí.

Comments are closed.