Archive for November, 2007

Nový mobil s kreditem 800Kč za 100Kč

Thursday, November 15th, 2007

Asi si říkáte, co je to za blbost, ale jde to. Jedinou podmínkou je mít doma 5 starých mobilů.
Takže, jak na to. T-mobile vykupuje staré mobily za 200Kč, které poté musíte uplatnit na nějaký nákup u T-mobile, jedná se o tzv. Recyklístek. No a 5 mobilů = 1000Kč na nákup.
A současně běží tato vánoční akce, kde Twist sada stojí už 1099Kč. A je k ní kredit za 800Kč, tudíž za mobil dáte 299Kč. A když akce spojíte, tj. 1099 - 1000 za staré mobily, máte Twist sadu s telefonem za 99Kč. :)
Twist sada v kamenné prodejně stojí 1099Kč a tam lze také pouze uplatnit recyklístky. 1044Kč je internetová cena.

Vánoční dárky

Friday, November 9th, 2007

Nevíte, co koupit za dárky Vašim blízkým k Vánocům? Mám pro Vás tip. Vytvořil jsme nový web s nabídkou oblečení, kde si můžete sami vybrat potisky. A pokud nechcete, tak můžete zakoupit mnou vytvořené vzory. Potisky na tričkách, mikinách atd. jsou zaručeně originální. Vděčné téma je i hrnek s potiskem. Doporučuji. Nabídka se bude stále rozrůstat o nové vzory a modely.
Určitě si vyberete. A nemusíte zase přemýšlet co koupit za dárek k Vánocům.

Pravidlo 3 prohlížečů

Tuesday, November 6th, 2007

Na svém počítači mám nainstalované 3 internetové prohlížeče. Konkrétně Operu, Firefox a Internet Explorer 7. Opera a Firefox jsou nejnovější verze. Ptáte se proč? Protože jedině tímto způsobem mám 100% jistotu, že si prohlédnu všechny internerové stránky, které chci.
Opera je primární prohlížeč, která je skvělý a zvládne téměř vše. Pracovat s Operou je radost. Ale občas se vyskytne problém, a proto tu mám Firefox, který je stejně dobrý jako Opera, ale nepřirostl mi k srdci. Takže, pokud se něco špatně zobrazuje v Opeře, použiji Firefox.
A nakonec “modré éčko.” Podle statistik je to nejpoužívanější prohlížeč. Není se čemu divit. Prostě jej musím mít, už jen pro kontrolu webových stránek, které občas udělám. Abych měl jistotu, že se zobrazí, tak jak mají. A když už selže Opera a Firefox, tak Explorer by to měl zvládnout. Například nastavení mého WIFI routeru funguje jen v Internet Exploreru. Ale opravdu bych si netroufl jej používat, jako primární prohlížeč.
Vynechal jsem různé další prohlížeče, jako je např.: Safari. Ty nemají pro uživatele žádný význam, nepoužívat.

Google Toolbar PageRank je naprosto k ničemu

Saturday, November 3rd, 2007

Možná už to víte, ale já sám jsem si to dnes ověřil. Bratr mě upozornil, že moje stránky o algoritmech, na kterých nevyvíjím žádnou aktivitu mají GTPR 3. Na web vedou jen odkazy z bratrova blogu a mého blogu. Není v žádném katalogu, nebyl přijat pro málo informací. Pravda jsou tam 2 články, ale to je vše. Návštěvnost žádná. Bratr má sice GTPR jen 2, ale návštěvnost je daleko daleko jinde. Co já vím, tak je GTPR vhodný jen na prodej odkazů. Je to jakési měřítko hdnoty webu. Ale jak je vidět, není to úplně ideální. Stále se bavíme o toolbarovém PageRanku, ten skutečný zná jen Google sám.
Rozhodně bych nechtěl mít podnikání založené na Google Pageranku nebo vysledcích z Google. Protože Google si může dělat, co se mu zlíbí a také to dělá.
Takže jeden měsíc vyděláváte na odkazech velkou vatu, ale příští měsíc už nemusíte mít ani slanou vodu. Viz.

Internetoví žebráci

Saturday, November 3rd, 2007

Jak se díváte na žebráky na ulici? Přehlížete je, nebo je litujete a ještě jim přispějete? Já je igoruji a nikdy jim nic nedám. V poslední době se na Internetu šíří také žebráctví. Zvláště ve spojitosti s reklamními systémy, na kterých se některé weby snaží vydělat. Majitel webu doslova navádí návštěvníky na kliknutí na reklamu. Nestydí se napsat přesně postup, jak kliknout, aby nebyl penalizován za navádění. Obvykle kliknutí potřebuje, aby zaplatil hosting a doménu. Nebo další podobné důvody.
Osobně to považuji za žebrání a tím si majitel webu velice snižuje svoji úroveň. Rozhodně toto chování neschvaluji.