Archive for October, 2007

Český Google analytics - Waudit

Tuesday, October 30th, 2007

Google analytics snad nemusím představovat. Špičková služba na monitorování návštěvnosti webu, statistiky přístupů podle operačních systému, vyhledávačů a klíčových slov. A další skvělé služby. Pokud Vám z nějakého důvodu nevyhovují služby Google, můžete využít českou službu Waudit. A myslím, že je to rozhodně výborná služba.
V říjnu byl ukončen testovací provoz a projekt běží na ostro. U návštěvnosti se sledují tyto faktory: Unikátní IP, návštěva, návštěvník a zobrazené stránky. Podobné, jako u Analytics. Data jsou analyzována. A můžete si zobrazit statistiky webových prohlížečů, operačních systémů, vyhledávačů. Dále můžete sledovat konverze a PPC kampaně, důležitě především pro internetové obchody.
Waudit sice existuje už 4 roky, ale až v poslední době se dostává více do podvědomí uživatelů a provozovatelů webů. Waudit spolehlivě poráží počítadla jako je Toplist, Navrcholu atd.

Hubnu s blogem: Začátek trápení

Sunday, October 28th, 2007

Už dlouhou dobu se chystám něco udělat s mou postavou, ale donutit se je celkem problém. Nicméně jsem se dnes rozhodl začít. A průběh a výsledky zveřejňovat zde na blogu, možná mě to i donutí to nevzdát se. V současnosti nevím, v jakém časovém úseku budu psát příspěvky, ale cvičit chci rozhodně každý den. Myslím, že jeden příspěvek za týden bude pro začátek akorát.
Jsme asi 186 cm vysoký a vážím 92 kg, dnes měřeno. Rozhodně bych se chtěl dostat pod 90 kg, pro začátek. Uvidíme, jak dál. Ale 80 kg by byla ideální váha, téměř sen. Ještě je k tomu dlouhá cesta.
Cvičím hlavně posilovací cviky na břicho, ale před cvičením se nezapomenu protáhnout a rozcvičit. Svoji váhu budu sledovat každý den a zapisovat si výsledky, pokud bude výreznější změna, nezapomenu se s o ni zmínit na blogu.

Začátek podnikání

Saturday, October 27th, 2007

Díky mé touze nebýt nikým dirigován a vázán, zvláště ne zaměstnavatelem, zkouším podnikat. Jsou to dobré zkušenosti a člověk si vyzkouší, jaké to je. V neposlední řadě si vydělá peníze. Samozřejmě si podnikání žádá investice, jak finanční, tak znalostní a časové. Znalosti a čas musíte mít, nebo se naučíte a čas si uděláte. Ale peníze se nikomu moc investovat nechce, buď je nemá, nebo nechce. Ale to v současné době internetového podnikání vůbec nevadí. Můžete rozjet super byznys s minimem vstupních financí a vyděláte balík. Jen je potřeba naučit se, zjistit si spoustu informací, ale věřte, že jich je spousta zdarma. Jen je najít a vhodně použít a využít, žádá si to spoustu času, ale stojí to zato.
Skutečné finanční náklady na internetové podnikání mohou být jen cena domény, cca 300Kč za rok a hosting, který můžete pořídit už od 500Kč/rok, ale i za 10 000Kč. To už je na Vaše věc. Zbytek je jen Váš boj a spousta času a odhodlání něco vytvořit. Co a jak, to už nechám na Vás. Je spousta možností, jak vydělat, od reklamních systémů PPC, AdSense, různé affiliate programy, jsou i affiliate e-shopy. A nemusíte se zaměřovat jen na ČR, v anglofonním světě vyděláte rozhodně více, než na našem malém písečku.
Samozřejmě chápu, že podnikání není pro každého, někdo není schopen, nebo nechce nést riziko podnikání, ale pro něj není určen tento článek. Je určen pro ty, kteří chtějí, ale vymlouvají se, že to nejde. Já říkám, že to jde a s minimálními náklady, stačí jen chtít. O ničem jiném to není. Slovo “nejde” neznám. Všechno jde, když se chce a je vůle začít.
Procházení různých internentových fór je a sbírání informací je samozřejmostí, doporučím Webtrh fórum a Blog webtrh. Pro začátek jistě postačí. Další si budete muset najít sami.

Učebnice jazyka Java

Saturday, October 27th, 2007

Pokud se chcete naučit programovat v jazyku Java určitě budete potřebovat učebnici. A pro začínající programátory bych určitě doporučil knihu Učebnice jazyka Java od Pavla Herouta. Autor je docentem na Západočeské univerzitě v Plzni a učit rozhodně umí. Proto je knížka velice dobře napsána. Určitě se v ní neztratí ani úplní začátečníci. Vše je podrobně vysvětleno na příkladech, které jsou dostupné i na Internetu.
Existují 3 díly. První se zabývá úplnými začátky programování v Javě, základy syntaxe a psaní kódu. Ve druhém se naučíte vytvářet grafické rozhraní k programům. A v posledním díle jsou popsány důležité knihovny jazyka Java. Doporučuji koupit všechny díly. Dostanete kvalitní materiály ke studiu. Knihy se obzvláště hodí pro studenty vysokých škol, když vám nestačí materiály a přednášky ve škole.
Autor knihy ještě napsal Učebnici jazyka C, 2 díly a také knihu Java a XML, kterou nemám, ale může být také užitečná.
Kromě úplných základů, jako jsou řídící struktury if, cykly while a for, se samozřejmě naučíte objekty, na kterých je Java založená. V knize nechybí popis práce se soubory a adresáři, vlákna a ošetřování výjimek. Bohužel chybí popis práce se síťovými sokety, který by se celkem hodil. Vytváření apletů se řeší až ve druhém dílu, takže, rozhodně doporučuji koupit všechny díly, vyplatí se to. Jeden díl stojí kolem 200Kč, nic závratného.

Google updatoval PageRank

Friday, October 26th, 2007

Po dlouhé odmlce se Google konečně updatovat Pagerank. Jedná o tzv. toolbarový pagerank. Díky němu lze vydělat peníze na prodeji odkazů. A to je důvod, proč si Google dával na čas. Řešil problém s prodejem odkazů, zřejmě se Googlu tento způsob vydělávání nelíbí. Dokonce potrestal některé blogery a weby snížením ranku. No, není vhodné stavět byznys na Googlu. Když si Google usmyslí a změní svůj systém, tak jste nahraní a nevyděláte ani korunu.
Ale musím podotknout, že já jsem spokojen, pagerank se mi na blogu zvedl. Dokonce i na Mobiljava.cz. A dokonce tento webík i něco málo vydělal, takže mám další motivaci dělat dále.
A nakonec nějaké reakce ze zahraničí na update pageranku.
Google’s PageRank Update Goes After Paid Links?
The Ongoing PageRank Massacre Hits Big Players
Thanks Google!

Good start for e-business

Thursday, October 25th, 2007

One from many ways how to earn money on the Internet is e-shop. E-shop is suitable solution for start of business. E-shop doesn’t need big initial investment.
Now, I show one option, how to set up e-shop, where needn’t pay for hosting, domain, e-shop application. It’s complete free. :) This option offers Zlio.com. In the shop you can sell many products, for example: mobile phones, books, DVD, CD, computer and softwares, gifts, electronics and more.
Design of e-shop you can edit with individual CSS stylesheet.
I have e-shop with mobile phones and accessories Onsad - mobile phones.

Kopírování v televizním byznysu.

Monday, October 22nd, 2007

Jak jsem již psal o kopírování na webu. Tak se běžně kopírují projekty i v šoubyznysu. Narážím na superextramegapop soutěž X-Factor, kterou bude vysílat N@va. Je to v podstatě okopírovaná soutěž Superstar, která slavila celkem úspěch. Až na to, že u X-Factoru nezáleží na věku soutěžících. Samozřejmě ani jednu soutěž N@va nevymyslela, jen zakoupila licence těchto soutěží.
A opravdu je to tak. Producent a porotce soutěže Pop Idol, tj. Superstar, uvedl soutěž X-Factor, čímž jen sprostě okopíroval cizí nápad. A majitel práv na Pop Idol se samozřejmě soudil. Princip není jen podobný, on je skoro stejný.
Tady je jasně vidět, že vydělat pořádnou “vatu” lze pouze kopírováním cizích projektů. Vůbec nemusíte nic extra vymýšlet, jen stačí někde něco ukrást, něco doplnit a je hotovo. Sice budete muset zaplatit nějaké soudní vyrovnání s majitelem původních práv, ale vlastní projekt vydělá určitě více. Tak proč do toho nejít, že? :)

Kapacita GMailu se brutálně navyšuje

Monday, October 15th, 2007

Ještě nedávno se kapacita prostoru pro e-maily pohybovala pod 2900MB, teď strmě stoupá. Momentálně je kolem 3300MB. Google pravděpodobně dohání Microsoft, který nabízí 5GB prostoru. Ovšem to nic nemění na věci, že spousta uživatelů využívá sotva 10% kapacity. Například já. Troufám si říci, že Google Mail je pořád nejlepší freemail současnosti.

Naše budoucnost v EU

Friday, October 12th, 2007

Telefonická objednávka pizzy v roce 2015 v EU

Pizzaservis: Dobrý den! Děkujeme, že jste zavolali Pizzeriu Volcano.Můžeme…
Zákazník: Dobrý den, rád bych si něco objednal.
P: Můžete mi nejdříve povědět Vaše NIDC?
Z: Moje Národní Identifikační číslo je, malý moment…6102049998-45-54610.
P: Děkujeme, pane. Bydlíte v Růžové ulici 25 a Vaše telefonní čísloje 421-70-645-62-45. Vaše číslo práce ve firme Rourky a trubičky s.r.o. je 421-70-455-87-87, klapka 47. Z kterého telefonu voláte?
Z: Cože? Jsem teď doma. Odkud máte všechny ty informace?
P: Jsme napojení na národní modul Evropského informačního systému.
Z: Aha, no dobře. Chtěl bych si objednat dvě z Vašich speciálních pizz s extra porcí masa.
P: To by pro Vás nebylo vhodné.
Z: Prosím?
P: Podle Vašich lékařských záznamů máte vysoký krevní tlak a extrémně vysokou hladinu cholesterolu. Vaše zdravotní pojišťovna by Vám Vaši velmi nezdravou volbu jídla určitě nepovolila.
Z: A do háje! A co byste mi teda doporučili?
P: Mohli byste vyzkoušet naši sójovo-jogurtovou pizzu s nízkým obsahem tuku.Určitě Vám bude chutnat.
Z: Jak můžete vědět, že mi bude chutnat?
P: Minulý týden jste si v knihovně vypůjčil knihu Sójové recepty pro gurmány. Proto si myslíme, že by Vám tato pizza vyhovovala.
Z: Tak teda dobře. Vezmu si teda tyto dvě pizzy,rodinnou velikost prosím.Kolik mě ten špás bude stát?
P: Výborně, to by mělo pro Vás, Vaši manželku a Vaše čtyři děti stačit.Ten špás, jak jste to nazvali, Vás vyjde na 4O euro.
Z: Dám Vám číslo mé kreditní karty.
P: Je nám líto, ale budete muset zaplatit v hotovosti. Úvěrový rámec Vaší kreditní karty jste přečerpali před 12 dny.
Z: Aha, tak teda skočím do bankomatu pro peníze, abych měl, až přijede Vaše dodávka.
P: Obávám se, že ani z toho nic nebude. I kontokorentní úvěr na Vašem osobním účtu jste už přečerpali. Možná by vám mohla půjčit paní Vajcíková z přízemí. Podle našich záznamů dostala včera důchod a po zaplacení nájemného a všech poplatků by ještě měla mít 52 euro, pokud mezitím nebyla nakupovat…
Z: To je jedno.Jednoduše ty pizzy pošlete. Peníze budu mít připravené. Jak dlouho to bude trvat?
P: Budeme mít trochu zpoždění, máme mnoho objednávek. Odhadujeme to zhruba na 30 minut.Pokud ale spěcháte, můžete si pizzy přijet vyzvednout osobně,když budete mít peníze. Ale myslím si, že transport rodinných pizz na motorce není příliš pohodlný.
Z: Odkud víte, že jezdím na motorce?
P: Je tu poznámka, že jste přestali splácet Vaše auto. Ale motorku už máte splacenou, takže předpokládám, že ji používáte.
Z: Ale teď jste mě už fakt ****, vy…
P: Dávejte si laskavě pozor na jazyk, pane! Kvůli urážce na cti státního úředníka jste už byl v roce 2009 trestaný.
Z: - lapá po dechu -
P: Přejete si ještě něco?
Z: Ne, děkuji. Vlastně ano, nezapomeňte mi přibalit ty dva litry Eurocoly zadarmo, jak to slibujete v reklamě!
P: Je mi líto, ale vylučovací doložka k EU normě č. Y236 Z5630098/2010 výdej slazených nápojů zadarmo diabetikům přísně zakazuje….

Český přístup k vydělávání pomocí AdSense

Sunday, October 7th, 2007

Reklamní systém AdSense je super k vydělání nějakých peněz pomocí vašeho webu. Ale web musí stát za to. Kvalitní obsah, vysoká návštěvnost atd. Potom mohou být výdělky celkem i vysoké. A vězte, že strýček Google si to velice dobře hlídá. Jak jistě víte, je to PPC systém. Pay per click, čili platba za klik. A pravidla jsou velice striktní. Například navádění ke klikání na reklamu je v rozporu s pravidly.
Ale najde se spousta vychcánků, šmejdů, debílků a podobné havěti, kteří mají shitové stránky, typicky nějaké MFA (Made for AdSense) s nulovou návštěvností. Ale chěli by nějaké ty Dolary, aby měli na drogy a šlapky. Tak, co udělají? No, jejich stránky stojí za hovno, není důvod tam chodit. Tak navštíví nějaké forum, typicky o warezu, kde se tito šmejdíci sdružují a onanují. A jediné, co jejich chorý mozeček vyplodí je, že budou nabádat ostatní, aby jim klikali na reklamy. A odměnou klikačům jsou nějaké pomyslné virtuální peníze, které na daném fóru fungují. Samozřejmě tohle konání nebude mít dlouhé trvání, Google na to přijde a pubertální zmrdík dostane BAN a bude hotovo.
Google musí nejdříve Váš web schválit, než na něj můžete umístit reklamy. A někteří “experti” jsou tak vykutálení, že jsou schopni ukradnout jiný web, který použijí na schválení, protože ten jejich je absolutně nepoužitelný a rozhodně nesplňuje požadavky na schválení.
No, je mi z toho celkem na zvracení. Nehledě na to, že tito nedonošenci likvidují celý reklamní systém, inzerenti zbytečně platí za kliky, ze kterých nikdy nedostanou zákazníky.
Oni by se podvodníci velice divili, kdybych jim ukradl jejich počítač, nebo automobil jejich rodičů s tím, že se mi líbil a já ho chtěl.
Pro zajímavost dávám další stránky o pravidlech AdSense, kde se rozebírá problematika rušení účtu.
11 tipů jak nepřijít o účet v Google AdSense
Jak bezpečně zaregistrovat web s nevhodným obsahem do Google AdSense
7 tipů jak neztratit účet u Google AdSense