Archive for September, 2007

BODIES The Exhibition

Sunday, September 30th, 2007

Na návštěvu této výstavy jsem se chystla dlouho. A hodně jsem se těšil. Koneckonců předmětem výstavy jsou lidská těla. A člověk nikdy neví, kdy si někdo vzpomene, že je to neetické a nemorální a výstavu striktně zakáže. Vstupné je poměrně drahé, 350Kč a 275Kč studentské, ale to je pochopitelné. Výstava se nachází ve Velkém sále Lucerny.
Obavy z toho, že uvidíte něco pobuřujícího, odporného a nechutného nejsou na místě. Exponáty jsou brány spíše jako umění. A věřte, že uvidíte vnitřní orgány člověka se vším všudy, co k tomu patří.
Podle lékařů a odborníků je takovéto zacházení s lidskými těly morbidní a neetické. A já s tím do jisté míry souhlasím. Dokonce by se dalo říci, že je to jen show a exhibice doktora Güntera von Hagense, autora plastinace. Plastinace je metoda, kterou jsou vystavovaná těla konzervována. Günter von Hagens je dokonce přezdíván doktor Smrt.
Podel výkladu zákona o pohřebnictví by mohla být výstava i nelegální. Protože vystavovat lidská těla je protizákonné, pokud to není pro potřeby výzkumu, vědy či výuky. Takže, i když je výstava primárně dobrým byznysem, je vlastně vědecká. Zajímavé.
Když byla výstava v Německu, tak dokonce hrozilo, že těla budou pohřbena, ale soud rozhodl, že výstava může pokračovat.
Z mého pohledu nejmorbidnější exponát byla kompletní kůže člověka. Naštěstí byl obličej překryt rukou. U vypreparovaných svalů, kostí a orgánů mi to tak nepřišlo, ale při pohledu na kůži si opravdu uvědomíte, že to někdy byli živí lidé.
Co myslíte, že bylo návštěvnicky nejúspěšnější? Ano, byly to pohlavní orgány a chronologický vývoj člověka. Vůbec netuším, jak se jim povedlo sehnat embrya v každém týdnu za sebou. Obdivuhodné.

Doménové spekulace

Sunday, September 30th, 2007

Spekulace s internetovými doménami se zdají jako docela výnosný obchod. Ale také vyžadují notnou dávku štěstí na natrefení skvělé domény, která ještě není zaregistrovaná, nebo ji nabízena velmi levně.
Doména je jednoznačné jméno počítače nebo počítačové sítě, která je připojena do internetu. Například: www.priklad.cz, www.andre.nazory.cz. Poslední část za tečkou je doména první úrovně tj. nejvyššího řádu. Jistě znáte .cz, .com, .org, .net atd. Www.priklad.cz je doména druhé úrovně a www.andre.nazory.cz doména 3. úrovně.
Jak vlastně funguje spekulace s doménami? Pokud je nějaká doména ještě volná, zakoupíte ji za registrační poplatek u registrátora. Registrační poplatek volné domény je pevný, u .cz to je momentálně 350Kč na rok, .com stojí 24OKč. Ceny se mohou mírně lišit. U .cz právě proběhlo zlevnění z 540Kč právě na 350Kč. Ceny jsou to celkem lidové. A teď jsme u toho. Spekulant vyhlédne moc pěknou doménu, snadno zapamatovatelnou, na které lze dobře budovat jméno společnosti. Nebo najde společnost, která ještě nemá zaregistrovanou doménu se jménem své společnosti. Známé jsou také spekulace s doménovými jmény politiků.
A spekulant doménu zakoupí za registrační poplatek a začne ji nabízet za cenu několikanásobně vyšší, než je poplatek. A věřte, že spekulanti jsou velice rychlí a neostýchají se požadovat i statisícové částky.
Mnoho z vás si možná řekne, že je to pěkné svinstvo, ale není tomu tak. Je to jen obchod. Každý má tu možnost zaregistrovat doménu a následně ji prodat. Za velice nemorální by se daly považovat registrace domén se jmény politiků, které poškozují jméno politika. Toto se nazývá cybersquatting, což je parazitování na dobrém jméně. Například si zaregistrujete jméno velké společnosti, banky, firmy, ale s jinou koncovkou. Nebo překlepy některých jmen, na kterých se můžou objevit nějací návštěvníci.
Mohu prozradit, že například doména hracky.cz je držena spekulantem, který za ni požaduje částku kolem 1 000 000Kč. Takže, kdybyste měli zájem. :)

Rapidshare zdarma a bez čekání

Monday, September 24th, 2007

Už Vás nebaví čekat při stahování z Rapidshare? A přitom nechcete platit za účet? Dám Vám radu, jak stahovat z Rapidshare zdarma a bez čekání. Na Internetu lze najít spoustu návodů, jak stahovat z Rapidshare zdarma, ale mnoho z nich nefunguje. Ale já Vám ukážu zaručený návod na stahování z Rapidshare zdarma a bez čekání.

Kdepak, nic nebude. :D Právě ses podvodníku nechal nachytat na “špek.” Jediný způsob, jak stahovat z Rapidshare bez čekání je zaplatit pár peněz. Neříkej, že je to taková pálka. Stačí nejít párkrát do hospody a Rapidshare účet máš doma. A nebo více makej, toť moje rada. :)

Mobilní zábava Mobiljava.cz/web/

Monday, September 24th, 2007

Rozjel jsem nový web. Obsahem je mobilní zábava. Takže až si budete chtít vybavit svého mobilního miláčka, zavítejte na Mobiljava.cz/web/ - melodie, java hry, reálné melodie, hlášky, videa, tapety. A tady malá ochutnávka nejstahovanějších melodií.

Velmi dobrý freehosting

Thursday, September 20th, 2007

Na českém trhu existují v podstatě jen 2 schopné freehostingy a to Webzdarma a Internet Centrum. Webzdarma nabízí o něco méně volného místa, než IC. U IC máte až 250MB, ale to nevyváží tu tristní pomalost databáze. Která je někdy až nepřekonatelná. Můj blog jede na Webzdarma a rychlost je celkem dobrá a jsem spokojen. Když jsem zkoušel některé aplikace využívající databázi MySQL a PHP na IC, tak jsem tvrdě narazil. Rychlost, spíš pomalost byla naproto neúnosná. Načtení mého blogu trvá něco kolem 5-10 sekund. Ale naprosto prázdný Wordpress se na IC načítal skoro minutu. Ale zase administrace účtu u IC je špičková, spousta nastavení. Ale nic nevyváží tu rychlost u Webzdarma a ta je důležitá, na tu se hraje.
Pokud nechcete platit vlastní doménu a hosting, volte Webzdarma.

P+R parkoviště

Wednesday, September 19th, 2007

P+R parkoviště považuji za nejlepší službu, co jsem zatím využil. O co jde? Typicky se chcete v Praze dostat někam do centra, kde je skoro nemožné zaparkovat auto. Takže se autem dostanete po dálnici do nějakého nákupního centra. Třeba Zličín nebo Černý most, kde se nacházejí tyto parkoviště a zároveň je tam jednoduchá přístupnost z dálnice.
Parkoviště jsou těsně napojena na pražskou dopravu, typicky na Metro, jsou hlídaná a počet volných míst je zobrazován tabulí na hlavní silnici.
To nejlepší je ale cena za parkování. Kde v Praze zaparkujete za 10Kč na den? :) A navíc s parkovným je možnost si koupit supervýhodnou jízdenku na městkou dopravu. Za 30Kč dostanete zpáteční přestupní lístek a zaplacené parkovné. Což se bohatě vyplatí. Protože přestupní lístek stojí 20Kč a vy dostanete hned dva, tam zpátky.
Jedinou nevýhodou je, že parkoviště není nonstop, ale je otevřené od 4,00hod. ráno do 1,00hod. v noci. V případě, že tam auto necháte přes noc, zaplatíte 100Kč. Rozhodně to taky není přemrštěná částka. A navíc máte svého plechového miláčka relativně v bezpečí.

Stáčení domácího vína

Tuesday, September 18th, 2007

Nedávno jsem psal o výrobě domácího vína. Ale nepopsal jsem postup stáčení vína z demižonu, ve kterém víno kvasilo. Není to úplně triviální. Předně je potřeba mít další nádoby na hotové víno a nějakou hadičku na stočení. Ideálně nějakou plastovou o průměru 1 cm. Hlavné je stáčené víno nějak filtrovat od kalů.
Na filtraci je nejlepší kapesník nebo utěrka. Samozřejmě vyprané a čisté. Víno stáčíme tak, že hadičku strčíme do hrdla nádoby přes kapesník. Filtrace je pak skoro dokonalá a dostanete čisté víno. Hlavní je stáčení hlídat, protože se kapesník rychle zanese a víno začne téct ven, takže na novém koberci to rozhodně nedělejte :)

Levný MP3 přehrávač a sluchátka

Tuesday, September 18th, 2007

Dnes už není MP3 přehrávač nic neodstupného, ceny už klesly na rozumnou úroveň. Nicméně jsem natrefil na přehrávač za 199Kč, což je super cena, samozřejmě z obchodu s plnou zárukou. Jedná se o značku Logik, model Orbit, čili nějaký čínský výrobek. Ale co dnes není z číny, že? A navíc dvouletá záruka to jistí. :) Ovšem přehrávač má pouhých 256MB paměti, na dnešní dobu skoro nedostačující velikost, ale 2 alba tam nahrajete. Přehrajete jak MP3, tak WMA soubory. Poslechnete si radio a přečtete i soubory s příponou txt. Také není problém nahrát si nějaké poznámky, přehrávač má funkci diktafonu. Zaznamenávat můžete ve dvou kvalitách zvuku. Je tu i možnost nahrávat radio.
Přístroj má zabudovanou Li-Ion baterii, kterou je možné nabíjet pouze z USB portu počítače. Výrobce dodává USB kabel, instalační CD a sluchátka nevalné kvality.
Povrch přehrávače je matný a černý, nezůstávají na něm otisky prstů, ale je to jen plast, takže odolnost bude nicmoc. Na displeji se ukazují všechny důležité informace. Název alba, písně, datový tok souboru, zbývající a uběhnutý čas. Dále nastavení ekvalizéru a stav baterie. Displej má silné modré podsvícení, u kterého lze nastavit dobu svícení. Intenzitu není možné nastavit. Samozřejmostí je zámek kláves.
Sluchátka dodávaná k přehrávači jsou samozřejmě nevyhovující. Špatný zvuk a jsou to špunty, které mi nesedí. Takže jsem zakoupil nejlevnější model o firmy Koss, model UR5 v hodnotě 180Kč. Mají klasickou konstrukci a poměrně dobrý zvuk. K přehrávači se hodí i cenovou kategorií. Doživotní záruku u výrobků Koss snad ani nemusím zmiňovat.
Celkově jsem s tímto audiem velmi spokojen, vše je podle mých představ a za super cenu.
MP3

Komentáře jsou zakázány

Saturday, September 15th, 2007

Ano, na mém blogu jsou komentáře zakázány. A myslím si, že je to v současné době jediný způsob, jak se chránit před různými internetovými hlupáky. Když si například přečtu nějakou diskuzi pod články na předních zpravodajských serverech, tak je mi na zvracení. Nechápu, jak to majitelé serveru mohou trpět. Tyto diskuze by neměly být povolené. Objevují se tam jen vulgární, dementní a nízké komentáře od hlupáků, kteří mají potřebu publikovat nějaký debilní komentář. Který má nulovou informační hodnotu.
Opravdu Vám doporučuji nečíst tyto komentáře, pokud si vážíte svého času a nechcete být psychicky poznamenáni.

Levné občerstvení na Václavském náměstí

Saturday, September 15th, 2007

Jistě mi dáte za pravdu, že na Václavském náměstí v Praze se těžko hledá slušné občerstvení za dobré ceny. Nacházejí se tam jen drahé restaurace a stánky s rychlým občerstvením, kde najdete pouze jídlo nevalné kvality a s cenami přímo astronomockými. Vše jen určené k odírání turistů. Ale uznejte sami, zaplatit za 0,5 l láhev limonády, či obyčejné vody až 50Kč je blbost.
Ale když se dáte ulicí Na Můstku a poté doleva do ulice Rytířské, tak narazíte na supermarket, kde jsou ceny takřka běžné jako všude jinde. Pečivo všech druhů za příznivé ceny, 1,5l láhev vody za 12Kč atd. A navíc je jen pár kroků od náměstí. Takže jen líný a hloupý člověk by nakupoval u stánků pochybné kvality.