Archive for May, 2007

Legální kopírování Blu-ray a HD DVD disků již brzy

Friday, May 25th, 2007

Ovšem záležitost není tak skvělá, jak se na první pohled zdá. Kopírování se legalizuje jen pro vytvoření zálohy vlastníkům, kteří mají originál.
Jeden z největších argumentů proti DRM jsou velká omezení kopírování médií i pro zálohování. Ale to by se mělo v nejbližší době změnit příchodem tzv. “managed copy”, čili volně přeloženo řízené kopírování.
Managed copy má na svědomí The Advanced Access Content System Licensing Administration, dále jen AACS LA a plánuje zabudovat tuto vlastnost do specifikace HD DVD, což je jeden z důvodů proč Intel a Microsoft podporují formát HD DVD.
V současné době, když si uživatel chtěl vytvořit kopii svého disku, tam musel užít pirátské nástroje a porušovat protikopírovací ochrany. Což s příchodem řízeného kopírování už nebude třeba.

Starcraft II bude

Monday, May 21st, 2007

Ano, je to tak. Blizzard pracuje na pokračování klasické hry z roku 1998. A dělá vše proto, aby vytvořil špičkovou hru. Pařani, vyklepejte drobky z klávesnice, nažhavte myši a v práci si vemte dovolenou. Tohle vypadá na spoustu dlouhých nocí.

Thajsko nebude žalovat YouTube

Friday, May 11th, 2007

Na známém serveru YouTube, kde lidé z celého světa mohou sdílet svoje videa, se objevilo několik videí, která urážela Thajského krále. A můžete si být jistí, že urážka krále je v Thajsku velmi tvrdě trestána. Například vandalovi, který si dovolil poničit fotografie krále byl udělen trest odnětí svobody na 10 let. A thajské vězení rozhodně není žádná procházka růžovým sadem.
Nicméně vládní zřízení Thajska se rozhodlo, že YouTube žalovat nebude, protože Google s ochotou smazal inkriminovaná videa. Takto mluví oficiální sdělení Thajské vlády.
Thajský král, Bhumibol Adulyadej, je světově nejdéle vládnoucí panovník a jako jeden z mála monarchů je stále chráněn starým zákonem, který automaticky staví mimo zákon osoby, které se dopustí přestupku proti králi.
Vedoucí rozhodnutí pro stažení žaloby, byl dopis od Google, ve kterém se Google velice omlouvá a vyjadřuje respekt a úctu k thajskému králi a thajským zákonům.
Zdroj

Spider-Man 3 vydělal 373 milionů

Monday, May 7th, 2007

Spiderman 3 láme rekordy v návštěvnosti po celém světě. Podle Sony Pictures se v prvních šesti dnech promítáni prodalo lístků za více, než 373 milionů Dolarů. Tržby dokonce překonaly současné držitele rekrodu v tržbách a to Hvězdné Války: Epizoda 3, který vydělal “pouze” 254 milionů za stejnou dobu.
Během prvních 3 dnů film vydělal 148 milionů, což překonává předchozího držitele rekordu, film Piráti z karibiku: Truhla mrtvého může, který během prvního víkendu vydělal 135,6 milionu. Pro srovnání, první díl Spidermana v prvních třech dnech vydělal 114,8 milionu.
Sony Pictures Spiderman 3 stál 258 milionů.
Zdroj

Středoškolák nabádal ke vraždě učitelky přes YouTube

Sunday, May 6th, 2007

Šestnáctiletý středoškolák Matthew Pacelli ve Staten Island nesnášel matematiku a jeho učitelku matematiky nesnášel ještě více. Student nedávno z matematiky propadl, proto na YouTube umístil video, kde se dožadoval vraždy jeho učitelkz matematiky. Na videu dokonce uvedl jméno a adresu dotyčné.
Podle spolužáků byl Pacelli samotářský a často psal sebevražedné poznámky, avšak jeho spolužáci tvrdí, že to nemyslel vážně a berou to jako vtip. Šéf školní ochranky ubezpečil “matikářku”, že se není čeho bát a může dále pracovat.
Výtečník byl vyhozen ze školy a za tento přečin mu v jeho státě hrozí až rok vězení.
No, já jen doufám, že se podobné praktiky žáků nedostanou do našeho školství.

Kvalitní webhosting

Sunday, May 6th, 2007

Chcete kvalitní webhosting s možností bezplatného 30-denního testovacího provozu? Chcete mezinárodné doménu zdarma? Chcete k tomu rok webhostingu také zdarma? Tak neváhejte a objednejte si webhosting u společnosti AnoWeb. Pouze nyní můžete využít těchto nabídek a výhod.