Archive for December, 2006

Bilance roku 2006

Sunday, December 31st, 2006

Jak si tak doma sedím, tak přemýšlím o předešlém roce. Co se mi povedlo, co se mi nepovedlo a podobné úvahy. A přemyšlím o tom, co bych chtěl dokázat v příštím roce.
V červnu se mi úspěšně povedlo ukončit gymnázium maturitní zkouškou a bez problémů se dostat na vysokou školu, na kterou jsem v říjnu nastoupil a pokouším se ji úspěšně studovat, což ale nejde podle mých plánů.
Taktéž jsem zkusil pracovat v oblasti financí, ale nebylo to moc úspěšné. Ale rozhodně není všem dnům konec a bude se dařit v příštím roce. Hned na začátku roku mně čekají zkoušky a tam se teprve ukáže.

Rok se sešel s rokem a přinesl velké změny

Tuesday, December 26th, 2006

Minulý rok touto dobou jsem se rozhodl, že své myšlenky budu sdělovat světu. A založil jsem tento blog na Wordpressu. Měl jsem z něho velkou radost a mám ji dodnes. Tímto příspěvkem oslavím rok života mého blogu. Nicméně návštěvnost není taková, jakou jsem si přál, ale snad se to časem změní.
Zároveň se chystám konečně povýšit Wordpress na verzi 2.0.5, což jsem dlouho odkládal a můj blog si to zaslouží. A dělám to hlavně, kvůli množícímu se spamu v komentářích, díky mé nulové antispamové ochraně. Za což se velmi stydím. V nové verzi bude určitě kvalitní antispam.

Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000

Sunday, December 17th, 2006

Uživatelé notebooků by určitě při delší práci vyměnili polohovací zařízení notebooku za klasickou myš. A zároveň jim vadí všude se pletoucí kabel myši. Dostalo se mi do rukou řešení tohoto problému. Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000. Jak jsem již naznačil je to bezdrátová myš určená primárně pro uživatele notebooků.
Myš je poněkud menších rozměrů oproti klasickým z důvodu snadnějšího přenášení. Ale zároveň to znamená menší pohodlí pro uživatele, kteří mají větší ruce. Ale je to spíše o zvyku. Barva je klasická černo-stříbrná kombinace, černé jsou boky a pruh táhnoucí se středem hřbetu kolem kolečka. Červené je kolečko a levé postraní tlačítko, ke kterému se ještě dostanu.
Z názvu jste jistě pochopili, že se jedná o optickou myš, nápis na obalu hlásá rozlišení 1000 dpi, čemuž věřím. Myš je velice přesná a “uthnout” ji je těžké, ale na hraní her rozhodně určena není. Kromě standartních tlačítek myši má myš jedno funkční tlačítko na levém boku, které je programovatelné. A, co považuji za zajímavé je naklánění kolečka do stran jako další tlačítka, nicméne se mi to zdá nepraktické a nešikovné, tedy aspoň pro moje dlouhé prsty a velkou ruku, mačká se mi to velmi nepohodlně. Na levé tlačítko je standartně nastavená funkce jakési lupy, místo kurzoru se objeví obdélníček, fungující jako opravdová lupa. Nicméně nic vám nebrání nastavit si tam jinou funkci.
Přijímač je velikosti flash disku a je určen pro rozhraní USB. Návod udává maximální dosah, přijímače 1 m, nicméně jsem vyzkoušel, že i na 1,5 m myš funguje. Ve vzdálenosti 2 m už nelze s myčí pracovat, kurzor se “seká.” Myslím si, že 1 m je dostatečná vzdálenost pro rozumnou práci. Myš je napájena jednou AA baterií, která už je připravena v balení. Stav kapacity baterie se zobrazuje v ovládacím softwaru. Přijímač je velice chytře vložen zespoda myšky, kde je pro něj určené místo. Vložením přijímače se myš vypíná, po skončení práce.
Celkově se mi myš velmi líbí, pro uživatele notebooků je to určitě nutnost, bez které se nedá téměř delší dobu pracovat. Přesnost myši je na vysoké úrovni. Jen mi schází více programovatelných tlačítek, která by byla dostupnější. Koupi rozhodně doporučuji.
mys1
mys2
mys3