Archive for October, 2006

Krátká úvaha o barevných displejích

Saturday, October 14th, 2006

Kdejaký dnešní mobilní telefon má barevný displej, ale napadá mě otázka: Proč? Barevný displej u mobilu nemá opodstatnění, pokud telefon nemá fotoaparát a podobné vychytávky. Výrazné zvýšení kontrastu se taky nekoná. Jediný důvod je marketing a nalákání neznalého stáda na nákup “skvělého” mobilu s barevným displejem. Jediné, co barevný displej umí je snížení výdrže a pubertální výrostci jsou už trochu více “in.”
Osobně by mi vyhovoval telefon s bohatou výbavou a klidně černobílým displejem, ale to se nestane. Výbava veškerá žádná, ale hlavně, že tam je “barevňák.” Něco jako starý, ale skvělý Ericson T39, případně R520, pro “puberťáky” není, ale pro práci je super. Volat a posílat SMS zvládne cokoli, takže není důvod kupovat levné, ale nevybavené mobily s “barevňákem”, protože jej nedokážou využít.

Rychlá a nouzová oprava chladiče

Monday, October 2nd, 2006

Bohužel mi chladič grafické karty začal hlasitě bručet a produkovat nepřiměřený hluk. V našem obchodě nemají vhodný chladič a já nemám moc času jej schánět. A počítač nutně potřebuji.
Dnes jsem větrák vymontoval a “prostříkal” přípravkem WD 40 a hle, je po “kraválu”. Samozejmě to je dočasné řešení, ale docela učinné.
Jo, kdyby ten větrák měl pořádná ložiska, místo modrých LED diod. Jo a je to originál Sapphire.

Pomoc drogově závislým!? Fuj! Zakázat!

Sunday, October 1st, 2006

Myslím, že v některých věcech jsme příliš solidární, konkrétně mám na mysli pomoc drogově závislým lidem. Tato pomoc se mi vůbec nelíbí. A to proto, že tito lidé si za závislost můžou sami, nikdo je nenutil, byla to jejich svobodná volba a oni jsou dokonce omlouváni tím, že jsou nemocní. No, normální člověk si dokáže zvolit, jestli to chce nebo ne. A pokud to nedokáže, tak není svéprávný. A tito lidé jsou dokonce podporováni společnostmi jako je Drop In a placeny z našich daní. No hrůza!
Normální člověk, pokud onemocní a nemůže za to, tak si musí i hradit léky a někdy i léčbu a “feťákovi” to zaplatíme, on za to nemůže, chudák. Feťáky rovnou střílet, stejně se málokdo dokáže vyléčit, tak co s ním? Pro společnost je nebezpečný a neprospěšný. A vyjde to na málo peněz. A výmluvy: “Já za to nemůžu!” neuznávám.
Kdyby se enrgie a peníze vložené do pomoci feťákům přesměrovali na účely, které by pomohly normálním, inteligentním lidem, tak by se udělalo lépe.