Archive for June, 2006

Pozvánky na Gmail

Friday, June 30th, 2006

Již podruhé tu nabízím pozvánky na freemailovou službu Gmail. Pozvánek mám ještě dost, takže, kdyby se našel někdo, kdo ještě tuto službu nevyužívá a moc by po ní toužil, ať se mi ozve. Nabídek je na Internetu celkem dost, ale kdyby náhodou nikdo nic nenašel, tak jsem k službám.

Wordpress je skvělý

Thursday, June 29th, 2006

Ano, blogovací systém Wordpress je skvělý. Velmi jednodušše a rychle se nainstaluje, rozhraní na správu systému je srozumitelné a jednoduché. Nádhera je možnost sehnat českou verzi. Existuje spousta šablon a pluginů, kterými se wordpress dá dokonale přizpůsobit k obrazu svému. Troufám si říci, že wordpress dokáže nainstalovat každý, jen trochu zkušenější uživatel a nemusí být zrovna programátor PHP a XHTML.
Zatím jsem testoval instalaci na Webzdarma, kterou si právě čtete a na Internet centrum, kde proběhla instalace verze 2,0 na jedničku.
Wordpress mohu jen doporučit každému, kdo chce blogovat jednodušše a efektivně. A není při tom dokonalý programátor.

MS ve fotbale 2006

Thursday, June 15th, 2006

Fotbal mně nikdy nezajímal, v televizi jsem jej nikdy nesledoval, nic mi to neříkalo, jen jsem občas sledoval hokej, pokud jsme hráli. Ale to se změnilo, všechno to začlo tím, že se mi do rukou dostaly bonusy na sázení po Internetu. Samozřejmě jsem je zkusil vsadit, no co, byli zdarma, tak proč ne, že? Moje tipy vám neřeknu, ne že by byli tajné, ale mám pro to svoje důvody. Pokud vyhraji, samozřejmě se s vámi podělím o mé pocity.
Ale tady jde o změnu zájmu o tento sport, stačí podnět (jde mi o peníze) a člověk hned přehodnotí svůj vztah k tomuto sportu.
Dokonce bych řekl, že jsem začal fotbalem žít a začal jsem se o něj velice zajímat, ač jsem předtím značně projevoval svůj nezájem.

Doby minulé a současné

Wednesday, June 14th, 2006

Toto téma nosím v hlavě už dlouhou dobu, ale nedokážu si o tom udělat správný obraz. Pravděpodobně to bude tím, že doby minulé, to je před rokem 1989 jsem nezažil, lépe řečeno jsem byl ještě malý. A v dnešní době mi nikdo nedokáže podat objektivní informace, protože každý má subjektivní názor. Někdo byl spokojený a někdo ne.
Ale v jednom z mých článků jsem zmínil, že má vlastně každý pravdu, proto by to neměl být problém.
Podněty mi dávají lidé okolo mě: rodiče, učitelé, politici a slavní lidé.
Shledávám se s názory kladnými i zápornými ve shruba stejné míře, proto nevím na čem jsem. Nevím, kde je pravda, ale tu už se asi nikdy nedozvím.
Proto bych ocenil, kdyby by byl někdo schopný mi osvětlit část našich moderních dějin.

Je dokonáno!

Tuesday, June 6th, 2006

Ano. Je dokonáno, ani jsem to v té euforii a zaslepení nestihl napsat. Už mám ukončené středoškolské vzdělání s maturitou. Mám teď spousta volna! Maturita se plížila pomalu a tiše, až konečně přišla a já už seděl na “potítku” a potil se. A u stolu jsem se snažil vykoktat ze sebe odpovědi na otázky, které jsem pomalu ani neviděl. Tato anabáze proběhla za ten den celkem čtyřikrát. Vůbec mi v ten den nebylo do smíchu, ale dílo se podařilo, prospěl jsem. Samozřejmě to mohlo být lepší, ale důležitý je status prospěl, že?

Český jazyk a literatura - 4
Anglický jazyk - 4
Biologie - 2
Informatika - 1

Podle mého názoru jsou výsledky s ohledem na moji intenzitu učení jsou velice skvělé. Ale je to doma!!

Tímto bych chtěl poděkovat všem profesorům, kteří mi pomohli maturitu složit, kteří napovídali a bez kterých bych to neudělal. Rodičů, kteří mi umožnili studovat. Díky všem.

Předběžné výsledky voleb 2006

Saturday, June 3rd, 2006

Vypadá to zatím dobře. Doufám, že konečné výsledky bodou stejné jako předběžné. Už tu konečně musí někdo nastolit pořádek.

ODS - 38%
ČSSD - 30%
KSČM - 12%
KDU-ČSL - 8%
Strana zelených - 7%