Archive for January, 2006

Hrát či nehrát

Sunday, January 29th, 2006

Mám na mysli samozřejmě hry, ať už na PC, PS1,2 nebo X-BOX, nebo cokoli jiného. Když o tom člověk přemýšlí, proč výrobci vkládají tolik peněz do vývoje her, když hry jsou vlastně jen oddychová záležitost. Pravda, když to člověk umí, může být profesionálem a vydělávat si hraním her, ale takových lidí asi moc není.
Proč bych se měl hnát za nejlepším výkonem grafické karty, když na Internet, Word a programování WWW, PHP atd. stačí integrovaná grafika.

Zápory:
-ztráta času
-vyhazování peněz za hardware
-ztráta fyzické kondice
-návykovost
-vliv na psychiku

Klady:
+odpočinek
+vyzkoušení věcí v realitě nemožných (Carmageddon, Need for speed, Half-Life)
+vydělávání peněz (recenze, profi hraní)
+zábava s přáteli (multiplayer)

Hraní her není moc chválihodná činnost. Mnohem lepší je čas, který bychom strávili u hraní her, strávit u programovaní, psaní článků, učení se, sportování a když už nic jiného tak aspoň prohlížet Internet a pochytit informace.

Potřebuji nebo chci?

Saturday, January 21st, 2006

Potřebuji nebo chci, to je otázka, která mne poslední dobou velmi trápí. Rozhodně vím, že jako jiný člověk potřebuji uspokojit základní biologické potřeby. To je nad slunce jasné. Ovšem nevím jestli opravdu potřebuji věci, které bych rád vlastnil. Momentálně nejsem v situaci, kdy bych si mohl pořídit věci, které chci, a tak si odůvodňuji neschopnost je mít tím, že je nepotřebuji. Na druhou stranu chudáček taky nejsem. Mám mobil, PC, mám kde bydlet, rodiče se o mne starají, takže by se dalo říci, že mi nic neschází. Ale takové špičkové PC, 22″ LCD a mobil, který umí přehrávat video, navigovat, hrát si na něm DOOMa 3 a mimochodem také telefonovat a posílat SMS by nebyl špatný. Poslední 2 věci můj mobil umí také.
Další otázka je, jaký by byl život kdyby si člověk neužíval a měl by věci, jen co potřebuje? Když člověk potřebuje auto, tak mu obvykle stačí nějaké za 250kKč až 300kKč, ale když ho chce a má peníze, tak si v klidu utratí i 25 000 000Kč, že? Protože si chce život užít život jak může.
Myslím si, že každý člověk by si rád život užíval, tak jak by chtěl, ale někdo prostě nemůže a jiný zase může. Taková je bohužel realita.

Skvělý simulátor zdarma

Wednesday, January 11th, 2006

Již před časem jsem objevil skvělý automobilový simulátor Racer. A k tomu rozsáhlou databázi aut a tratí Racer-Xtreme. Myslím si, že je to skvělá hra na odreagování a navíc je zdarma. Rozchodíte ji pod Windows, Linux a Mac OS. Výtečné je hru ovládat myší, můžete plynule regulovat plyn, brzdy a zatáčení. Pokud tedy nemáte lepší herní zařízení. Je velká škoda, že Electronic Arts dělá “tuzingové” Need for speed a ne pořádný simulátor.

Countach

Omezování svobody

Thursday, January 5th, 2006

Sice se říká, že máme demokracii a tím i svobodu. Ale opak je pravdou, čím dál tím víc jsme omezováni. A čím je o dáno? Tím, že si spousta lidí dělá co chce. Ti, co mají největší moc a dělají si, co chtějí nás nejvíce omezují. Když budu jmenovat, tak to jsou třeba politici, profesoři ve škole a ten kdo nás nejvíce omezuje je samotný stát a všichni ti, co ho řídí. Ráno mě omezuje škola, musím se řídit řádem, omezují mě profesoři, omezuje mě rozvrh. Chápu, že je to nutné, ale občas by to chtělo změnu. Týden, co týden se opakuje to samé.
Na silnici mě omezují rychlostní limity, ve městě bych to tedy neměnil, ale alespoň na dálnicích bych zrušil omezení, aby si člověk aspoň trochu užil svobody.
Dnes jsem se dokonce dozvěděl, že zloděj musí souhlasit s navrácením věci, kterou Vám ukradl.
Tak to vypadá, že nejvíce svobody si dnes užívá pan podnikatel Pitr, za něhož jeho hodná maminka zaplatila kauci 15 000 000Kč, aby chudáček nebyl zavřený.Hodná to maminka.