Archive for the ‘Marketing, SEO, SEM, nápady’ Category

Blokuješ? Tak vypadni!

Saturday, December 1st, 2007

Existuje spousta lidí, kteří by jen brali a nic nedávali. A taková jsou i na Internetu. Jsou to ti, kteří si blokují reklamy na webových stránkách. Jsou to ignoranti, kteří nechápou, že autor stránek není dobročinná organizace a třeba by taky rád nějakou odměnu za informace, které poskytuje. A proto má na svém webu reklamní bloky, ze kterých mu plynou nějaké peníze.
Já osobně reklamy neblokuji, nijak mi nevadí a dokonce se objeví i reklama na zajímavou věc, která by se mi hodila. Ani výmluva, že reklamy zpomalují prohlížení webu neobstojí, připojení je dnes dostatečně rychlé, aby to uživatele neobtěžovalo. A skoro každý jej má.
Blokování reklam je sobecké, závistivé a nepřející. Pokud na nějakém webu nalézáte kvalitní informace, tak přeci není důvod blokovat reklamy. Reklamy znamenají zisk a čím je větší, tím budou na webu kvalitnější informace. A to přeci chcete, ne?
Dnes jsem na jednom webu objevil systém, jak tyto parazity, blokující si reklamy odstranit. Jedná se o kontrolu, která zjistí, jestli máte zapnutý Javascript. Tím se zjistí, jestli se vám zobrazují reklamní bloky. Pokud jej máte vypnutý, nic si nepřečtete. Je to dobrý systém. Jednodušše, pokud vás web nezajímá, tak tam vůbec nelezte. A pokud ano, tak není důvod autorovi upírat zisk.
Dokonale kapitalistické a demokratické. :)

Vánoční dárky

Friday, November 9th, 2007

Nevíte, co koupit za dárky Vašim blízkým k Vánocům? Mám pro Vás tip. Vytvořil jsme nový web s nabídkou oblečení, kde si můžete sami vybrat potisky. A pokud nechcete, tak můžete zakoupit mnou vytvořené vzory. Potisky na tričkách, mikinách atd. jsou zaručeně originální. Vděčné téma je i hrnek s potiskem. Doporučuji. Nabídka se bude stále rozrůstat o nové vzory a modely.
Určitě si vyberete. A nemusíte zase přemýšlet co koupit za dárek k Vánocům.

Začátek podnikání

Saturday, October 27th, 2007

Díky mé touze nebýt nikým dirigován a vázán, zvláště ne zaměstnavatelem, zkouším podnikat. Jsou to dobré zkušenosti a člověk si vyzkouší, jaké to je. V neposlední řadě si vydělá peníze. Samozřejmě si podnikání žádá investice, jak finanční, tak znalostní a časové. Znalosti a čas musíte mít, nebo se naučíte a čas si uděláte. Ale peníze se nikomu moc investovat nechce, buď je nemá, nebo nechce. Ale to v současné době internetového podnikání vůbec nevadí. Můžete rozjet super byznys s minimem vstupních financí a vyděláte balík. Jen je potřeba naučit se, zjistit si spoustu informací, ale věřte, že jich je spousta zdarma. Jen je najít a vhodně použít a využít, žádá si to spoustu času, ale stojí to zato.
Skutečné finanční náklady na internetové podnikání mohou být jen cena domény, cca 300Kč za rok a hosting, který můžete pořídit už od 500Kč/rok, ale i za 10 000Kč. To už je na Vaše věc. Zbytek je jen Váš boj a spousta času a odhodlání něco vytvořit. Co a jak, to už nechám na Vás. Je spousta možností, jak vydělat, od reklamních systémů PPC, AdSense, různé affiliate programy, jsou i affiliate e-shopy. A nemusíte se zaměřovat jen na ČR, v anglofonním světě vyděláte rozhodně více, než na našem malém písečku.
Samozřejmě chápu, že podnikání není pro každého, někdo není schopen, nebo nechce nést riziko podnikání, ale pro něj není určen tento článek. Je určen pro ty, kteří chtějí, ale vymlouvají se, že to nejde. Já říkám, že to jde a s minimálními náklady, stačí jen chtít. O ničem jiném to není. Slovo “nejde” neznám. Všechno jde, když se chce a je vůle začít.
Procházení různých internentových fór je a sbírání informací je samozřejmostí, doporučím Webtrh fórum a Blog webtrh. Pro začátek jistě postačí. Další si budete muset najít sami.

Google updatoval PageRank

Friday, October 26th, 2007

Po dlouhé odmlce se Google konečně updatovat Pagerank. Jedná o tzv. toolbarový pagerank. Díky němu lze vydělat peníze na prodeji odkazů. A to je důvod, proč si Google dával na čas. Řešil problém s prodejem odkazů, zřejmě se Googlu tento způsob vydělávání nelíbí. Dokonce potrestal některé blogery a weby snížením ranku. No, není vhodné stavět byznys na Googlu. Když si Google usmyslí a změní svůj systém, tak jste nahraní a nevyděláte ani korunu.
Ale musím podotknout, že já jsem spokojen, pagerank se mi na blogu zvedl. Dokonce i na Mobiljava.cz. A dokonce tento webík i něco málo vydělal, takže mám další motivaci dělat dále.
A nakonec nějaké reakce ze zahraničí na update pageranku.
Google’s PageRank Update Goes After Paid Links?
The Ongoing PageRank Massacre Hits Big Players
Thanks Google!

Good start for e-business

Thursday, October 25th, 2007

One from many ways how to earn money on the Internet is e-shop. E-shop is suitable solution for start of business. E-shop doesn’t need big initial investment.
Now, I show one option, how to set up e-shop, where needn’t pay for hosting, domain, e-shop application. It’s complete free. :) This option offers Zlio.com. In the shop you can sell many products, for example: mobile phones, books, DVD, CD, computer and softwares, gifts, electronics and more.
Design of e-shop you can edit with individual CSS stylesheet.
I have e-shop with mobile phones and accessories Onsad - mobile phones.

Český přístup k vydělávání pomocí AdSense

Sunday, October 7th, 2007

Reklamní systém AdSense je super k vydělání nějakých peněz pomocí vašeho webu. Ale web musí stát za to. Kvalitní obsah, vysoká návštěvnost atd. Potom mohou být výdělky celkem i vysoké. A vězte, že strýček Google si to velice dobře hlídá. Jak jistě víte, je to PPC systém. Pay per click, čili platba za klik. A pravidla jsou velice striktní. Například navádění ke klikání na reklamu je v rozporu s pravidly.
Ale najde se spousta vychcánků, šmejdů, debílků a podobné havěti, kteří mají shitové stránky, typicky nějaké MFA (Made for AdSense) s nulovou návštěvností. Ale chěli by nějaké ty Dolary, aby měli na drogy a šlapky. Tak, co udělají? No, jejich stránky stojí za hovno, není důvod tam chodit. Tak navštíví nějaké forum, typicky o warezu, kde se tito šmejdíci sdružují a onanují. A jediné, co jejich chorý mozeček vyplodí je, že budou nabádat ostatní, aby jim klikali na reklamy. A odměnou klikačům jsou nějaké pomyslné virtuální peníze, které na daném fóru fungují. Samozřejmě tohle konání nebude mít dlouhé trvání, Google na to přijde a pubertální zmrdík dostane BAN a bude hotovo.
Google musí nejdříve Váš web schválit, než na něj můžete umístit reklamy. A někteří “experti” jsou tak vykutálení, že jsou schopni ukradnout jiný web, který použijí na schválení, protože ten jejich je absolutně nepoužitelný a rozhodně nesplňuje požadavky na schválení.
No, je mi z toho celkem na zvracení. Nehledě na to, že tito nedonošenci likvidují celý reklamní systém, inzerenti zbytečně platí za kliky, ze kterých nikdy nedostanou zákazníky.
Oni by se podvodníci velice divili, kdybych jim ukradl jejich počítač, nebo automobil jejich rodičů s tím, že se mi líbil a já ho chtěl.
Pro zajímavost dávám další stránky o pravidlech AdSense, kde se rozebírá problematika rušení účtu.
11 tipů jak nepřijít o účet v Google AdSense
Jak bezpečně zaregistrovat web s nevhodným obsahem do Google AdSense
7 tipů jak neztratit účet u Google AdSense

Doménové spekulace

Sunday, September 30th, 2007

Spekulace s internetovými doménami se zdají jako docela výnosný obchod. Ale také vyžadují notnou dávku štěstí na natrefení skvělé domény, která ještě není zaregistrovaná, nebo ji nabízena velmi levně.
Doména je jednoznačné jméno počítače nebo počítačové sítě, která je připojena do internetu. Například: www.priklad.cz, www.andre.nazory.cz. Poslední část za tečkou je doména první úrovně tj. nejvyššího řádu. Jistě znáte .cz, .com, .org, .net atd. Www.priklad.cz je doména druhé úrovně a www.andre.nazory.cz doména 3. úrovně.
Jak vlastně funguje spekulace s doménami? Pokud je nějaká doména ještě volná, zakoupíte ji za registrační poplatek u registrátora. Registrační poplatek volné domény je pevný, u .cz to je momentálně 350Kč na rok, .com stojí 24OKč. Ceny se mohou mírně lišit. U .cz právě proběhlo zlevnění z 540Kč právě na 350Kč. Ceny jsou to celkem lidové. A teď jsme u toho. Spekulant vyhlédne moc pěknou doménu, snadno zapamatovatelnou, na které lze dobře budovat jméno společnosti. Nebo najde společnost, která ještě nemá zaregistrovanou doménu se jménem své společnosti. Známé jsou také spekulace s doménovými jmény politiků.
A spekulant doménu zakoupí za registrační poplatek a začne ji nabízet za cenu několikanásobně vyšší, než je poplatek. A věřte, že spekulanti jsou velice rychlí a neostýchají se požadovat i statisícové částky.
Mnoho z vás si možná řekne, že je to pěkné svinstvo, ale není tomu tak. Je to jen obchod. Každý má tu možnost zaregistrovat doménu a následně ji prodat. Za velice nemorální by se daly považovat registrace domén se jmény politiků, které poškozují jméno politika. Toto se nazývá cybersquatting, což je parazitování na dobrém jméně. Například si zaregistrujete jméno velké společnosti, banky, firmy, ale s jinou koncovkou. Nebo překlepy některých jmen, na kterých se můžou objevit nějací návštěvníci.
Mohu prozradit, že například doména hracky.cz je držena spekulantem, který za ni požaduje částku kolem 1 000 000Kč. Takže, kdybyste měli zájem. :)