Archive for the ‘Internet’ Category

Vydělávání pomocí soutěží

Friday, December 21st, 2007

Dnes vám dám dobrý tip, jak si něco vydělat. Sice to nemusí být zrovna peníze, ale o zisk tu půjde určitě. Inu, jak na to? Soutěžte. Dnes a denně jsou všude pořádány soutěže, časopisy, noviny a hlavně Internet. Můžete vyhrát různé věcné ceny jen s minimální námahou. Trocha hledání odpovědí ve vyhledávači, nejaké znalosti a nakonec trocha štěstíčka. A věřte, že to jde. Já sám jsem toho dobrým příkladem. Zrovna tento týden mi bylo oznámeno, že jsem vyhrál mobilní telefon Nokia 3109c, super, ne? :) Bylo to ze soutěže na serveru www.hwmag.cz. Pár jednoduchých otázek vyřešených za 5 minut a voiala, telefon za cca 3500Kč.
Již před časem jsem vyhrál DVB-T přijímač, již jsem o tom psal. A také bezdrátovou myšku Microsoft k notebooku, o tom jsem také psal.
Nevymlouvejte se, že jste nikdy nic nevyhráli, to jsou kecy. Samozřejmě, že jste nic nevyhráli. Víte proč? Protože jste nic nehráli. Pro výhru musíte něco udělat. Soutežit! Takže jděte do toho!

Aktualizace na mobilní zábavě

Friday, December 21st, 2007

Jak jsem již někdy psal, provozuji web s mobilní zábavou. Doposud jsem neměl moc času aktualizovat obsah, ale dnes jsem to konečně udělal. Můžete si vybrat z téměř 160 Java her a 2600 melodií! Nechybí nametony, tapety, hlášky a různé zvuky. Přikládám i malou ochutnávku nejstahovanějších vyzvánění.

Blokuješ? Tak vypadni!

Saturday, December 1st, 2007

Existuje spousta lidí, kteří by jen brali a nic nedávali. A taková jsou i na Internetu. Jsou to ti, kteří si blokují reklamy na webových stránkách. Jsou to ignoranti, kteří nechápou, že autor stránek není dobročinná organizace a třeba by taky rád nějakou odměnu za informace, které poskytuje. A proto má na svém webu reklamní bloky, ze kterých mu plynou nějaké peníze.
Já osobně reklamy neblokuji, nijak mi nevadí a dokonce se objeví i reklama na zajímavou věc, která by se mi hodila. Ani výmluva, že reklamy zpomalují prohlížení webu neobstojí, připojení je dnes dostatečně rychlé, aby to uživatele neobtěžovalo. A skoro každý jej má.
Blokování reklam je sobecké, závistivé a nepřející. Pokud na nějakém webu nalézáte kvalitní informace, tak přeci není důvod blokovat reklamy. Reklamy znamenají zisk a čím je větší, tím budou na webu kvalitnější informace. A to přeci chcete, ne?
Dnes jsem na jednom webu objevil systém, jak tyto parazity, blokující si reklamy odstranit. Jedná se o kontrolu, která zjistí, jestli máte zapnutý Javascript. Tím se zjistí, jestli se vám zobrazují reklamní bloky. Pokud jej máte vypnutý, nic si nepřečtete. Je to dobrý systém. Jednodušše, pokud vás web nezajímá, tak tam vůbec nelezte. A pokud ano, tak není důvod autorovi upírat zisk.
Dokonale kapitalistické a demokratické. :)

Vánoční dárky

Friday, November 9th, 2007

Nevíte, co koupit za dárky Vašim blízkým k Vánocům? Mám pro Vás tip. Vytvořil jsme nový web s nabídkou oblečení, kde si můžete sami vybrat potisky. A pokud nechcete, tak můžete zakoupit mnou vytvořené vzory. Potisky na tričkách, mikinách atd. jsou zaručeně originální. Vděčné téma je i hrnek s potiskem. Doporučuji. Nabídka se bude stále rozrůstat o nové vzory a modely.
Určitě si vyberete. A nemusíte zase přemýšlet co koupit za dárek k Vánocům.

Pravidlo 3 prohlížečů

Tuesday, November 6th, 2007

Na svém počítači mám nainstalované 3 internetové prohlížeče. Konkrétně Operu, Firefox a Internet Explorer 7. Opera a Firefox jsou nejnovější verze. Ptáte se proč? Protože jedině tímto způsobem mám 100% jistotu, že si prohlédnu všechny internerové stránky, které chci.
Opera je primární prohlížeč, která je skvělý a zvládne téměř vše. Pracovat s Operou je radost. Ale občas se vyskytne problém, a proto tu mám Firefox, který je stejně dobrý jako Opera, ale nepřirostl mi k srdci. Takže, pokud se něco špatně zobrazuje v Opeře, použiji Firefox.
A nakonec “modré éčko.” Podle statistik je to nejpoužívanější prohlížeč. Není se čemu divit. Prostě jej musím mít, už jen pro kontrolu webových stránek, které občas udělám. Abych měl jistotu, že se zobrazí, tak jak mají. A když už selže Opera a Firefox, tak Explorer by to měl zvládnout. Například nastavení mého WIFI routeru funguje jen v Internet Exploreru. Ale opravdu bych si netroufl jej používat, jako primární prohlížeč.
Vynechal jsem různé další prohlížeče, jako je např.: Safari. Ty nemají pro uživatele žádný význam, nepoužívat.

Google Toolbar PageRank je naprosto k ničemu

Saturday, November 3rd, 2007

Možná už to víte, ale já sám jsem si to dnes ověřil. Bratr mě upozornil, že moje stránky o algoritmech, na kterých nevyvíjím žádnou aktivitu mají GTPR 3. Na web vedou jen odkazy z bratrova blogu a mého blogu. Není v žádném katalogu, nebyl přijat pro málo informací. Pravda jsou tam 2 články, ale to je vše. Návštěvnost žádná. Bratr má sice GTPR jen 2, ale návštěvnost je daleko daleko jinde. Co já vím, tak je GTPR vhodný jen na prodej odkazů. Je to jakési měřítko hdnoty webu. Ale jak je vidět, není to úplně ideální. Stále se bavíme o toolbarovém PageRanku, ten skutečný zná jen Google sám.
Rozhodně bych nechtěl mít podnikání založené na Google Pageranku nebo vysledcích z Google. Protože Google si může dělat, co se mu zlíbí a také to dělá.
Takže jeden měsíc vyděláváte na odkazech velkou vatu, ale příští měsíc už nemusíte mít ani slanou vodu. Viz.

Internetoví žebráci

Saturday, November 3rd, 2007

Jak se díváte na žebráky na ulici? Přehlížete je, nebo je litujete a ještě jim přispějete? Já je igoruji a nikdy jim nic nedám. V poslední době se na Internetu šíří také žebráctví. Zvláště ve spojitosti s reklamními systémy, na kterých se některé weby snaží vydělat. Majitel webu doslova navádí návštěvníky na kliknutí na reklamu. Nestydí se napsat přesně postup, jak kliknout, aby nebyl penalizován za navádění. Obvykle kliknutí potřebuje, aby zaplatil hosting a doménu. Nebo další podobné důvody.
Osobně to považuji za žebrání a tím si majitel webu velice snižuje svoji úroveň. Rozhodně toto chování neschvaluji.

Český Google analytics - Waudit

Tuesday, October 30th, 2007

Google analytics snad nemusím představovat. Špičková služba na monitorování návštěvnosti webu, statistiky přístupů podle operačních systému, vyhledávačů a klíčových slov. A další skvělé služby. Pokud Vám z nějakého důvodu nevyhovují služby Google, můžete využít českou službu Waudit. A myslím, že je to rozhodně výborná služba.
V říjnu byl ukončen testovací provoz a projekt běží na ostro. U návštěvnosti se sledují tyto faktory: Unikátní IP, návštěva, návštěvník a zobrazené stránky. Podobné, jako u Analytics. Data jsou analyzována. A můžete si zobrazit statistiky webových prohlížečů, operačních systémů, vyhledávačů. Dále můžete sledovat konverze a PPC kampaně, důležitě především pro internetové obchody.
Waudit sice existuje už 4 roky, ale až v poslední době se dostává více do podvědomí uživatelů a provozovatelů webů. Waudit spolehlivě poráží počítadla jako je Toplist, Navrcholu atd.

Začátek podnikání

Saturday, October 27th, 2007

Díky mé touze nebýt nikým dirigován a vázán, zvláště ne zaměstnavatelem, zkouším podnikat. Jsou to dobré zkušenosti a člověk si vyzkouší, jaké to je. V neposlední řadě si vydělá peníze. Samozřejmě si podnikání žádá investice, jak finanční, tak znalostní a časové. Znalosti a čas musíte mít, nebo se naučíte a čas si uděláte. Ale peníze se nikomu moc investovat nechce, buď je nemá, nebo nechce. Ale to v současné době internetového podnikání vůbec nevadí. Můžete rozjet super byznys s minimem vstupních financí a vyděláte balík. Jen je potřeba naučit se, zjistit si spoustu informací, ale věřte, že jich je spousta zdarma. Jen je najít a vhodně použít a využít, žádá si to spoustu času, ale stojí to zato.
Skutečné finanční náklady na internetové podnikání mohou být jen cena domény, cca 300Kč za rok a hosting, který můžete pořídit už od 500Kč/rok, ale i za 10 000Kč. To už je na Vaše věc. Zbytek je jen Váš boj a spousta času a odhodlání něco vytvořit. Co a jak, to už nechám na Vás. Je spousta možností, jak vydělat, od reklamních systémů PPC, AdSense, různé affiliate programy, jsou i affiliate e-shopy. A nemusíte se zaměřovat jen na ČR, v anglofonním světě vyděláte rozhodně více, než na našem malém písečku.
Samozřejmě chápu, že podnikání není pro každého, někdo není schopen, nebo nechce nést riziko podnikání, ale pro něj není určen tento článek. Je určen pro ty, kteří chtějí, ale vymlouvají se, že to nejde. Já říkám, že to jde a s minimálními náklady, stačí jen chtít. O ničem jiném to není. Slovo “nejde” neznám. Všechno jde, když se chce a je vůle začít.
Procházení různých internentových fór je a sbírání informací je samozřejmostí, doporučím Webtrh fórum a Blog webtrh. Pro začátek jistě postačí. Další si budete muset najít sami.

Google updatoval PageRank

Friday, October 26th, 2007

Po dlouhé odmlce se Google konečně updatovat Pagerank. Jedná o tzv. toolbarový pagerank. Díky němu lze vydělat peníze na prodeji odkazů. A to je důvod, proč si Google dával na čas. Řešil problém s prodejem odkazů, zřejmě se Googlu tento způsob vydělávání nelíbí. Dokonce potrestal některé blogery a weby snížením ranku. No, není vhodné stavět byznys na Googlu. Když si Google usmyslí a změní svůj systém, tak jste nahraní a nevyděláte ani korunu.
Ale musím podotknout, že já jsem spokojen, pagerank se mi na blogu zvedl. Dokonce i na Mobiljava.cz. A dokonce tento webík i něco málo vydělal, takže mám další motivaci dělat dále.
A nakonec nějaké reakce ze zahraničí na update pageranku.
Google’s PageRank Update Goes After Paid Links?
The Ongoing PageRank Massacre Hits Big Players
Thanks Google!