Archive for the ‘Ze života’ Category

Končíme!

Sunday, December 30th, 2007

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Ano, je to tu. Končím s tímto blogem. Už tu nebudu dále pokračovat, nicméně obsah a doména zůstanou. Napsal jsem cca. 150 článků a začal jsem s blogováním asi před 2 lety. Ale už je čas na změnu, mnoho věcí se změnilo, hodně jsem se naučil o webovém byznysu.
Samozvaný expert Ondra je můj nový blog, takže, kdyby jste si chtěli dále číst mé články a ublognutí, tak jedině tam. Je to moje doména, hezká, čistá. Uvidíme, kam se dostanu ve vyhledávačích, jakou si vypracuji návštěvnost atd. Zde jsem si vydobyl PageRank 4 a něco kolem 50 návštěv denně. Nic moc, ale stačilo.
Kdyby sem náhodou přišel nějaký obchodník s weby a chtěl by můj bložínek zakoupit, tak se může s nabídkou ozvat. Email: ondrej.sadilek (at) gmail.com

Nashledanou v novém roce a přeji vám hodně štěstí. :)

Vydělávání pomocí soutěží

Friday, December 21st, 2007

Dnes vám dám dobrý tip, jak si něco vydělat. Sice to nemusí být zrovna peníze, ale o zisk tu půjde určitě. Inu, jak na to? Soutěžte. Dnes a denně jsou všude pořádány soutěže, časopisy, noviny a hlavně Internet. Můžete vyhrát různé věcné ceny jen s minimální námahou. Trocha hledání odpovědí ve vyhledávači, nejaké znalosti a nakonec trocha štěstíčka. A věřte, že to jde. Já sám jsem toho dobrým příkladem. Zrovna tento týden mi bylo oznámeno, že jsem vyhrál mobilní telefon Nokia 3109c, super, ne? :) Bylo to ze soutěže na serveru www.hwmag.cz. Pár jednoduchých otázek vyřešených za 5 minut a voiala, telefon za cca 3500Kč.
Již před časem jsem vyhrál DVB-T přijímač, již jsem o tom psal. A také bezdrátovou myšku Microsoft k notebooku, o tom jsem také psal.
Nevymlouvejte se, že jste nikdy nic nevyhráli, to jsou kecy. Samozřejmě, že jste nic nevyhráli. Víte proč? Protože jste nic nehráli. Pro výhru musíte něco udělat. Soutežit! Takže jděte do toho!

Nový mobil s kreditem 800Kč za 100Kč

Thursday, November 15th, 2007

Asi si říkáte, co je to za blbost, ale jde to. Jedinou podmínkou je mít doma 5 starých mobilů.
Takže, jak na to. T-mobile vykupuje staré mobily za 200Kč, které poté musíte uplatnit na nějaký nákup u T-mobile, jedná se o tzv. Recyklístek. No a 5 mobilů = 1000Kč na nákup.
A současně běží tato vánoční akce, kde Twist sada stojí už 1099Kč. A je k ní kredit za 800Kč, tudíž za mobil dáte 299Kč. A když akce spojíte, tj. 1099 - 1000 za staré mobily, máte Twist sadu s telefonem za 99Kč. :)
Twist sada v kamenné prodejně stojí 1099Kč a tam lze také pouze uplatnit recyklístky. 1044Kč je internetová cena.

Hubnu s blogem: Začátek trápení

Sunday, October 28th, 2007

Už dlouhou dobu se chystám něco udělat s mou postavou, ale donutit se je celkem problém. Nicméně jsem se dnes rozhodl začít. A průběh a výsledky zveřejňovat zde na blogu, možná mě to i donutí to nevzdát se. V současnosti nevím, v jakém časovém úseku budu psát příspěvky, ale cvičit chci rozhodně každý den. Myslím, že jeden příspěvek za týden bude pro začátek akorát.
Jsme asi 186 cm vysoký a vážím 92 kg, dnes měřeno. Rozhodně bych se chtěl dostat pod 90 kg, pro začátek. Uvidíme, jak dál. Ale 80 kg by byla ideální váha, téměř sen. Ještě je k tomu dlouhá cesta.
Cvičím hlavně posilovací cviky na břicho, ale před cvičením se nezapomenu protáhnout a rozcvičit. Svoji váhu budu sledovat každý den a zapisovat si výsledky, pokud bude výreznější změna, nezapomenu se s o ni zmínit na blogu.

Učebnice jazyka Java

Saturday, October 27th, 2007

Pokud se chcete naučit programovat v jazyku Java určitě budete potřebovat učebnici. A pro začínající programátory bych určitě doporučil knihu Učebnice jazyka Java od Pavla Herouta. Autor je docentem na Západočeské univerzitě v Plzni a učit rozhodně umí. Proto je knížka velice dobře napsána. Určitě se v ní neztratí ani úplní začátečníci. Vše je podrobně vysvětleno na příkladech, které jsou dostupné i na Internetu.
Existují 3 díly. První se zabývá úplnými začátky programování v Javě, základy syntaxe a psaní kódu. Ve druhém se naučíte vytvářet grafické rozhraní k programům. A v posledním díle jsou popsány důležité knihovny jazyka Java. Doporučuji koupit všechny díly. Dostanete kvalitní materiály ke studiu. Knihy se obzvláště hodí pro studenty vysokých škol, když vám nestačí materiály a přednášky ve škole.
Autor knihy ještě napsal Učebnici jazyka C, 2 díly a také knihu Java a XML, kterou nemám, ale může být také užitečná.
Kromě úplných základů, jako jsou řídící struktury if, cykly while a for, se samozřejmě naučíte objekty, na kterých je Java založená. V knize nechybí popis práce se soubory a adresáři, vlákna a ošetřování výjimek. Bohužel chybí popis práce se síťovými sokety, který by se celkem hodil. Vytváření apletů se řeší až ve druhém dílu, takže, rozhodně doporučuji koupit všechny díly, vyplatí se to. Jeden díl stojí kolem 200Kč, nic závratného.

Kopírování v televizním byznysu.

Monday, October 22nd, 2007

Jak jsem již psal o kopírování na webu. Tak se běžně kopírují projekty i v šoubyznysu. Narážím na superextramegapop soutěž X-Factor, kterou bude vysílat N@va. Je to v podstatě okopírovaná soutěž Superstar, která slavila celkem úspěch. Až na to, že u X-Factoru nezáleží na věku soutěžících. Samozřejmě ani jednu soutěž N@va nevymyslela, jen zakoupila licence těchto soutěží.
A opravdu je to tak. Producent a porotce soutěže Pop Idol, tj. Superstar, uvedl soutěž X-Factor, čímž jen sprostě okopíroval cizí nápad. A majitel práv na Pop Idol se samozřejmě soudil. Princip není jen podobný, on je skoro stejný.
Tady je jasně vidět, že vydělat pořádnou “vatu” lze pouze kopírováním cizích projektů. Vůbec nemusíte nic extra vymýšlet, jen stačí někde něco ukrást, něco doplnit a je hotovo. Sice budete muset zaplatit nějaké soudní vyrovnání s majitelem původních práv, ale vlastní projekt vydělá určitě více. Tak proč do toho nejít, že? :)

Naše budoucnost v EU

Friday, October 12th, 2007

Telefonická objednávka pizzy v roce 2015 v EU

Pizzaservis: Dobrý den! Děkujeme, že jste zavolali Pizzeriu Volcano.Můžeme…
Zákazník: Dobrý den, rád bych si něco objednal.
P: Můžete mi nejdříve povědět Vaše NIDC?
Z: Moje Národní Identifikační číslo je, malý moment…6102049998-45-54610.
P: Děkujeme, pane. Bydlíte v Růžové ulici 25 a Vaše telefonní čísloje 421-70-645-62-45. Vaše číslo práce ve firme Rourky a trubičky s.r.o. je 421-70-455-87-87, klapka 47. Z kterého telefonu voláte?
Z: Cože? Jsem teď doma. Odkud máte všechny ty informace?
P: Jsme napojení na národní modul Evropského informačního systému.
Z: Aha, no dobře. Chtěl bych si objednat dvě z Vašich speciálních pizz s extra porcí masa.
P: To by pro Vás nebylo vhodné.
Z: Prosím?
P: Podle Vašich lékařských záznamů máte vysoký krevní tlak a extrémně vysokou hladinu cholesterolu. Vaše zdravotní pojišťovna by Vám Vaši velmi nezdravou volbu jídla určitě nepovolila.
Z: A do háje! A co byste mi teda doporučili?
P: Mohli byste vyzkoušet naši sójovo-jogurtovou pizzu s nízkým obsahem tuku.Určitě Vám bude chutnat.
Z: Jak můžete vědět, že mi bude chutnat?
P: Minulý týden jste si v knihovně vypůjčil knihu Sójové recepty pro gurmány. Proto si myslíme, že by Vám tato pizza vyhovovala.
Z: Tak teda dobře. Vezmu si teda tyto dvě pizzy,rodinnou velikost prosím.Kolik mě ten špás bude stát?
P: Výborně, to by mělo pro Vás, Vaši manželku a Vaše čtyři děti stačit.Ten špás, jak jste to nazvali, Vás vyjde na 4O euro.
Z: Dám Vám číslo mé kreditní karty.
P: Je nám líto, ale budete muset zaplatit v hotovosti. Úvěrový rámec Vaší kreditní karty jste přečerpali před 12 dny.
Z: Aha, tak teda skočím do bankomatu pro peníze, abych měl, až přijede Vaše dodávka.
P: Obávám se, že ani z toho nic nebude. I kontokorentní úvěr na Vašem osobním účtu jste už přečerpali. Možná by vám mohla půjčit paní Vajcíková z přízemí. Podle našich záznamů dostala včera důchod a po zaplacení nájemného a všech poplatků by ještě měla mít 52 euro, pokud mezitím nebyla nakupovat…
Z: To je jedno.Jednoduše ty pizzy pošlete. Peníze budu mít připravené. Jak dlouho to bude trvat?
P: Budeme mít trochu zpoždění, máme mnoho objednávek. Odhadujeme to zhruba na 30 minut.Pokud ale spěcháte, můžete si pizzy přijet vyzvednout osobně,když budete mít peníze. Ale myslím si, že transport rodinných pizz na motorce není příliš pohodlný.
Z: Odkud víte, že jezdím na motorce?
P: Je tu poznámka, že jste přestali splácet Vaše auto. Ale motorku už máte splacenou, takže předpokládám, že ji používáte.
Z: Ale teď jste mě už fakt ****, vy…
P: Dávejte si laskavě pozor na jazyk, pane! Kvůli urážce na cti státního úředníka jste už byl v roce 2009 trestaný.
Z: - lapá po dechu -
P: Přejete si ještě něco?
Z: Ne, děkuji. Vlastně ano, nezapomeňte mi přibalit ty dva litry Eurocoly zadarmo, jak to slibujete v reklamě!
P: Je mi líto, ale vylučovací doložka k EU normě č. Y236 Z5630098/2010 výdej slazených nápojů zadarmo diabetikům přísně zakazuje….

BODIES The Exhibition

Sunday, September 30th, 2007

Na návštěvu této výstavy jsem se chystla dlouho. A hodně jsem se těšil. Koneckonců předmětem výstavy jsou lidská těla. A člověk nikdy neví, kdy si někdo vzpomene, že je to neetické a nemorální a výstavu striktně zakáže. Vstupné je poměrně drahé, 350Kč a 275Kč studentské, ale to je pochopitelné. Výstava se nachází ve Velkém sále Lucerny.
Obavy z toho, že uvidíte něco pobuřujícího, odporného a nechutného nejsou na místě. Exponáty jsou brány spíše jako umění. A věřte, že uvidíte vnitřní orgány člověka se vším všudy, co k tomu patří.
Podle lékařů a odborníků je takovéto zacházení s lidskými těly morbidní a neetické. A já s tím do jisté míry souhlasím. Dokonce by se dalo říci, že je to jen show a exhibice doktora Güntera von Hagense, autora plastinace. Plastinace je metoda, kterou jsou vystavovaná těla konzervována. Günter von Hagens je dokonce přezdíván doktor Smrt.
Podel výkladu zákona o pohřebnictví by mohla být výstava i nelegální. Protože vystavovat lidská těla je protizákonné, pokud to není pro potřeby výzkumu, vědy či výuky. Takže, i když je výstava primárně dobrým byznysem, je vlastně vědecká. Zajímavé.
Když byla výstava v Německu, tak dokonce hrozilo, že těla budou pohřbena, ale soud rozhodl, že výstava může pokračovat.
Z mého pohledu nejmorbidnější exponát byla kompletní kůže člověka. Naštěstí byl obličej překryt rukou. U vypreparovaných svalů, kostí a orgánů mi to tak nepřišlo, ale při pohledu na kůži si opravdu uvědomíte, že to někdy byli živí lidé.
Co myslíte, že bylo návštěvnicky nejúspěšnější? Ano, byly to pohlavní orgány a chronologický vývoj člověka. Vůbec netuším, jak se jim povedlo sehnat embrya v každém týdnu za sebou. Obdivuhodné.

P+R parkoviště

Wednesday, September 19th, 2007

P+R parkoviště považuji za nejlepší službu, co jsem zatím využil. O co jde? Typicky se chcete v Praze dostat někam do centra, kde je skoro nemožné zaparkovat auto. Takže se autem dostanete po dálnici do nějakého nákupního centra. Třeba Zličín nebo Černý most, kde se nacházejí tyto parkoviště a zároveň je tam jednoduchá přístupnost z dálnice.
Parkoviště jsou těsně napojena na pražskou dopravu, typicky na Metro, jsou hlídaná a počet volných míst je zobrazován tabulí na hlavní silnici.
To nejlepší je ale cena za parkování. Kde v Praze zaparkujete za 10Kč na den? :) A navíc s parkovným je možnost si koupit supervýhodnou jízdenku na městkou dopravu. Za 30Kč dostanete zpáteční přestupní lístek a zaplacené parkovné. Což se bohatě vyplatí. Protože přestupní lístek stojí 20Kč a vy dostanete hned dva, tam zpátky.
Jedinou nevýhodou je, že parkoviště není nonstop, ale je otevřené od 4,00hod. ráno do 1,00hod. v noci. V případě, že tam auto necháte přes noc, zaplatíte 100Kč. Rozhodně to taky není přemrštěná částka. A navíc máte svého plechového miláčka relativně v bezpečí.

Stáčení domácího vína

Tuesday, September 18th, 2007

Nedávno jsem psal o výrobě domácího vína. Ale nepopsal jsem postup stáčení vína z demižonu, ve kterém víno kvasilo. Není to úplně triviální. Předně je potřeba mít další nádoby na hotové víno a nějakou hadičku na stočení. Ideálně nějakou plastovou o průměru 1 cm. Hlavné je stáčené víno nějak filtrovat od kalů.
Na filtraci je nejlepší kapesník nebo utěrka. Samozřejmě vyprané a čisté. Víno stáčíme tak, že hadičku strčíme do hrdla nádoby přes kapesník. Filtrace je pak skoro dokonalá a dostanete čisté víno. Hlavní je stáčení hlídat, protože se kapesník rychle zanese a víno začne téct ven, takže na novém koberci to rozhodně nedělejte :)